Радість не тільки для очей: учені описали корисні властивості їстівних квітів
Радість не тільки для очей: учені описали корисні властивості їстівних квітів

Радість не тільки для очей: учені описали корисні властивості їстівних квітів

Нове дослідження торкнулося поширених інгредієнтів у багатьох стравах, які найчастіше додавалися туди через свої смакові якості. Але вчені з'ясували, що вони також оздоровлюють наш організм.

Група вчених дослідила світ їстівних квітів, щоб зрозуміти, що робить їх не лише ласощами для очей, а й для нашого шлунка. Автори дослідження розглянули чотири різні види їстівних квітів, виявивши в них різні корисні сполуки. Їхня наукова робота відкрила багато переваг для здоров'я, прихованих у цих природних красотах, пише News Medical.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Їстівні квіти, що часто трапляються в середземноморських та інших дієтах, орієнтованих на зміцнення здоров'я, містять величезну кількість необхідних поживних речовин і антиоксидантів. Однак не всі квіти, які можна часто зустріти в популярних стравах, були ретельно вивчені. Ця прогалина в знаннях змусила дослідників вивчити їхній поживний склад. Їх цікавило все: від цукрів і білків, що містяться в цих квітах, до антиоксидантів і вітамінів, які можуть принести нам користь. Завдяки ретельному вирощуванню та збору необхідного врожаю, дослідження дало змогу вченим вивчити біоактивні сполуки квітів, що в майбутньому може призвести як до створення нових натуральних засобів для лікування, так і інноваційних продуктів харчування на їхній основі.

Отримані результати виявилися вельми обнадійливими. Наприклад, гвоздика китайська виявилася квіткою, багатою на цукор, а мускатний гарбуз і фіалка рогата — чудовими джерелами білків. Ці рослини також виявилися багатими на такі необхідні мінерали, як кальцій, калій і залізо. Дослідження також підкреслило антиоксидантні властивості цих квітів: фуксія і фіалка рогата виділялися високим вмістом цих корисних сполук.

Але справа була не тільки в тому, що знаходиться всередині цих квітів, їхні аромати теж опинилися в центрі уваги вчених. Кожна квітка мала унікальний аромат, що змусило вчених міркувати про можливість її використання не тільки в кулінарії, а й у натуральних ароматизаторах. Автори закликають до подальшого розвитку і вивчення цієї галузі, щоб повністю використовувати потенціал їстівних квітів.

Раніше Фокус писав про крихітні рослини, які пережили динозаврів і крижаний апокаліпсис. Вчені з'ясували, що звичні нам квіти є дивовижними і, мабуть, кращими вижівальщікамі, що адаптуються до будь-яких небезпек, чи то травоїдні велетні, чи то екстремальні температури.

Також Фокус писав про те, що лаванда може лікувати екзему. У новому дослідженні вчені виявили одночасні захисні та заспокійливі ефекти лаванди на шкіру, уражену екземою. Це відкриття робить рослину одним із найдоступніших і найуніверсальніших засобів боротьби з хворобою.

Теги за темою
Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader