У справі аеропорту "Одеса" новий поворот: один із фігурантів пішов на угоду зі слідством
У справі аеропорту "Одеса" новий поворот: один із фігурантів пішов на угоду зі слідством

У справі аеропорту "Одеса" новий поворот: один із фігурантів пішов на угоду зі слідством

У справі про заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса" затверджено угоду з ексзаступником мера міста Анатолієм Орловським, який був одним із підозрюваних. Колишнього чиновника відпустили на випробувальний термін у 3 роки в обмін на покази та співпрацю в розслідуванні.

Рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд (ВАКС). Ім'я фігуранта у рішенні не розкривається, однак, як повідомив журналіст Олег Новіков, постанова суду стосується саме Орловського.

"Йдеться про колишнього віцемера Одеси Анатолія Орловського. Він пішов на угоду в справі про заволодіння комунальним аеропортом "Одеса" та доходами від його діяльності. Організаторами справи, за версією слідства, є бізнесмени Борис Кауфман та Алекс Борухович (Олександр Грановський, не з БПП)", – написав Новіков.

Орловському призначили 4,5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади у суб'єктах господарювання всіх форм власності, пов'язаних з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на 3 роки та без конфіскації майна. Проте чиновника відпустили на випробувальний термін три роки. "Слідство отримує свідчення Орловського та співробітництво у розслідуванні", – поінформував Новіков.

Справа ведеться за фактом заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса" та доходу від його діяльності. Усього підозрюваних у цій справі п'ятеро:

  • колишній Одеський міський голова;
  • його заступник;
  • керівник одного із товариств з обмеженою відповідальністю;
  • два відомі в регіоні бізнесмени.

За даними слідства, у 2011 році підозрювані розробили та реалізували схему, внаслідок якої аеропорт перейшов із власності територіального товариства у спільну власність міста та приватних інвесторів.

Надалі місто втратило контроль над аеропортом і не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Зловмисник роками присвоювали дохід. Щоб виключити можливість повернення аеропорту у власність Одеси, все його майно змусили до банку для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

Схема заволодіння майном аеропорту "Одеса"

В результаті місцевий бюджет зазнав збитків на загальну суму понад 2,5 млрд. грн. Частина цієї суми (118 млн грн) – вартість аеропорту, решта – незаконно привласнений прибуток.

Як повідомляв OBOZ.UA, у жовтні 2023 року ВАКС наклав арешт на майно міжнародного аеропорту "Одеса ". Це передбачає позбавлення права на відчуження та розпорядження цим майном.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader