Експерт пояснив, до чого тут виборчі перегони в США і удари ЗСУ по російських НПЗ
Експерт пояснив, до чого тут виборчі перегони в США і удари ЗСУ по російських НПЗ

Експерт пояснив, до чого тут виборчі перегони в США і удари ЗСУ по російських НПЗ

Перед президенськими виборами в США зростання цін на бензин може суттєво змінити громадську думку.

Про цесказавексперт Центру оборонних стратегій, дипломат Олександр Хара в ефірі телемарафону, коментуючи заяву державного секретаря США Ентоні Блінкена щодо не підтримки українських ударів по російських нафтопереробних заводах (НПЗ).

Він зазначив, що саме цим продиктовані висловлювання ряду посадовців США. При цьому додав, що 2 квітня на тій же пресконференції з Блінкеном міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне сказав, що Україна в межах самозахисту може робити все, що завгодно з точки зору міжнародного права, бо вона захищається.

"Фактично врівноважив цю заяву. Зрозуміло чому американці не хочуть, щоб ми впливали на видобуток чи наявність російської нафти і нафтопродуктів на глобальному ринку, оскільки це може вдарити, а особливо зараз на передвиборчому етапі (вибори президента США відбудуться в листопаді 2024 року – УНІАН), коли кожен цент на галон бензину у США може дуже сильно змінити громадську думку", - наголосив Хара.

Він зазначив, що проблема в тому, що зараз надзвичайно холодними є відносини між нинішньою адміністрацією США і Саудівською Аравією. "Вони намагалися подолати це протистояння трохсторонньою угодою з Ізраїлем, але, на жаль, терористи ХАМАС, Іран і РФ стали бенефіціарами того жахіття, яке відбулося 7 жовтня минулого року (нарад бойовиків ХАМАСу на територію Ізраїлю – УНІАН). І поки що про таку домовленість годі й казати", - наголосив Хара.

За його словами, якби Саудівська Аравія могла допомогти і видобутком додаткової нафти перекрити російські поставки, то ніхто б не помітив коливання ціни на світових ринках.

Удари ЗСУ по нафтопереробних заводах Росії

2 квітня Державний секретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції з главою французького МЗС Стефаном Сежурне, говорячи про українські удари по російських НПЗ, зазначив, що Вашингтон не підтримує такі дії Києва.

Він сказав, що США з першого дня війни допомагали Україні захистити себе, але не підтримують удари по цілях за межами України "і не були включені до них.

Раніше видання Financial Times повідомляло, що США закликали Україну перестати завдавати ударів по нафтопереробних заводах на території Російської Федерації. Це негативно коментували як українські посадовці, так і європейські партнери.

Президент України Володимир Зеленський США в інтерв'ю газеті The Washington Post підтвердив, що в США незадоволені ударами Києва по нафтопереробних заводах та інших об'єктах паливно-енергетичного комплексу Росії. 

Він зазначив, що реакція США на це не булапозитивною, але підкреслив, що Вашингтон не міг обмежити використання Україною зброї власного виробництва. Йдеться про використання українських дронів.

Зеленський наголосив, що зупинити російські атаки на енергосистему України можна тільки змусивши Росію заплатити аналогічну ціну. При цьому зазначив, що Росія припинить обстрілювати, якщо Росія зупинить руйнування української  енергосистеми.

Теги за темою
вибори в США Вибори Президента
Джерело матеріала
loader
loader