Японські фізіологи виявили, якщо батьки тривалий час перед зачаттям дитини дотримуютьсядієтиз низьким вмістом білка або високим вмістом жирів це може призвести до метаболічних розладів у дітей у дорослому віці.
Виявилося, що білок ATF7 відповідальний за включення та вимкнення генетичної програми.
Такого висновку дійшла команда японських фізіологів під керівництвом Кеїсуке Йошида та Шунсуке Ішії. Дослідники посадили одну групу самців мишей на нормальну дієту, іншу – на низькобілкову. Потім ці миші спарювалися з самками, у них з'явилися і виросли дитинчата. У мишей, батьків яких годували двома різними дієтами, вчені порівняли, які гени були включені та вимкнені. І виявили відмінності у сотнях генів клітин печінки, більшість з яких бере участь у метаболізмі холестерину.
Такий результат дав зрозуміти, що дієта самця миші впливає на здоров'я майбутніх дітей. Дослідники помітили, що епігенетичні зміни відбувалися ще за формування сперми самця. Наслідуючи цю логіку, команда знайшла гени в клітинах сперми людини, контрольовані ATF7, включаючи відповідальні за метаболізм жиру в печінці та продукцію холестерину.
На основі цієї моделі дослідники розглянули для організму людини можливість передбачити метаболічні зміни у наступного покоління, вимірюючи епігенетичні зміни різних генів у клітинах сперми батька.
Раніше ми повідомляли, які продукти впливають на чоловіків та жінок по-різному – катастрофа була близькою.