Навесні разом з усією природою активізуються і кліщі, які є переносниками низки небезпечних недуг. Найвища їхня активність навесні припадає на квітень-травень, а наслідками укусів кліщів можуть стати порушення функцій нервової системи, артрити, запалення та навіть хвороба Лайма.
Як вберегтись від паразитів розповів імунолог вищої категорії, доктор медичних наук Андрій Волянський в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA Лікар має 30-річний досвід роботи, є національним експерт-практиком в галузі імунології, спеціалістом в питаннях профілактики інфекційних хвороб, автором багатьох наукових статей та робіт.
За словами Волянського, щоб уникнути можливого укусу кліща, головне – позбавити паразита прокусити шкіру.
Кліщ нападає на свою жертву, сидячи у траві, або на гілках кущів. Тому перш за все потрібно захистити ділянки тіла на рівні ніг.
"Захищати ділянки тіла, взуття, штани, бажано, щоб були закриті ділянки тіла. Зазвичай кліщ він на траві або на низьких кущах. Тобто це все на рівні ніг у людини або на рівні тварини. Тому якщо ми захищені механічно, то у кліща майже немає можливостей прокусити шкіру", – зазначив імунолог.
Кількість кліщів з кожним роком збільшується. Це пов’язано зі зміною клімату, з тим, що зими у нас стали дуже м’якими.
За словами Андрія Волянського, кліщів стає все більше не лише в лісах, а й у міських парках, садах та навіть городах.
"Зараз дуже багато кліщів, з кожним роком їх все більше, тому це можуть бути ставки, це може бути навіть просто на городі", – назвав імунолог місця, де найчастіше можна зустріти кліщів.
Раніше OBOZ.UA розповідав,чим небезпечні укуси кліщів. Вони переносять небезпечні для людини бактерії та віруси. Найнебезпечнішим є кліщовий енцефаліт, який може призвести до смерті людини.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!