Регулярні обробки від кліщів протягом року є важливою профілактикою для ваших улюбленців. Щоденний огляд вихованця після прогулянки також допоможе вчасно виявити наявність кліщів.
Про це повідомила ветеринарка Аліна Годованюк. Вона зазначила, що важливо дотримуватися точного дозування згідно ваги та інструкції при використанні засобів від кліщів.
Ветеринарка додала, що існує хибна думка, що кліщі живуть на деревах, але насправді їх улюбленими місцями є трава, кущі, а також чагарники.
Якщо ж ви вже виявили на тваринці кліща, варто якнайшвидше видалити кліща самостійно або звернутися за допомогою до ветеринарного лікаря.
При цьому здавати кліща в лабораторію не обов’язково.
"Слід орієнтуватися на стан тварини. При наявності клінічних симптомів інфекції, необхідно провести обстеження улюбленця. І лише при підтвердженні зараження розпочинати терапію", – пояснила лікарка.
Вона також додала, що для самостійного видалення кліща з тіла тварини слід використовувати спеціальний інструмент, який називається Тік-Твістер. Придбати його можна в ветеринарній клініці чи аптеці. Кліща слід захопити даним інструментом і обережно, тримаючию під прямим кутом інструмент, викручувати паразита проти годинникової стрілки.
"Після видалення рекомендовано обробити місце укусу антисептиком", – резюмувала Аліна Годованюк.
Як раніше повідомляв OBOZ.UA, навесні, коли стає тепло, просипаються різні корисні комахи, такі як метелики чи бджоли, але разом з ними починають бути активними також і кліщі. Ці членистоногі кровососи можуть розносити деякі дуже небезпечні хвороби людини та тварин, а також про них існує чимало міфів.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.