Нове дослідження показує, що брак сну може підвищити ризик гіпертонії на 11%, зокрема для жінок і чоловіків до 60 років. Висновки були представлені на щорічній конференції Американського коледжу кардіології.
Як проводили дослідження
Науковці проаналізували дані 16 різних досліджень за участі понад 1 млн учасників з шести країн.
Вони виявили зв’язок між малою кількістю сну (менше семи годин на добу) і підвищеним ризиком гіпертонії на 7%. Причому в основному серед жінок. До 11% ризик зростав для тих, хто спав менше п’яти годин на добу.
Зв’язок між поганим сном і високим кров’яним тиском
Хоча дослідження встановлює зв’язок між поганим сном і високим кров’яним тиском, точний механізм, що лежить в основі цього явища, досі вченим невідомо.
Одна з теорій стверджує, що сон може впливати на інші звички, які підвищують артеріальний тиску. Наприклад, люди, які погано сплять, можуть бути втомленими протягом дня і менше зосереджуватися на фізичних вправах та здоровому харчуванні.
Щоб знизити ризик гіпертонії, фахівці рекомендують дотримуватися простих порад. Дорослі до 60 років повинні спати не менше семи годин на добу. З 61 до 64 років – від семи до дев’яти годин, а ті, хто старше 65 – від семи до восьми годин.
Крім того, якщо виникають проблеми із сном, варто зосередитися на інших факторах ризику – ожирінні, малорухливому способу життя, недостатнім фізичним навантаженням та курінні.
Джерело: Health