Скільки потрібно часу, щоб алкоголь вивітрився з організму, і які фактори на це впливають – у матеріалі Факти ICTV.
Ключові фактори
Час виведення алкоголю залежить від різних факторів – обсягу спожитих напоїв, вмісту спирту, статі, ваги, віку, метаболізму та наявності їжі в шлунку.
- Фізичні характеристики людини відіграють не останню роль, адже що менше маса тіла, то повільніше алкоголь вивітрюється.
- Кількість і якість їжі, спожитої під час вживання алкоголю, жирні страви сприяють повільнішому всмоктуванню алкоголю.
- Вік також має значення: організм дітей та підлітків більш сприйнятливий до алкогольних напоїв.
- Частота вживання алкоголю не менш важлива: залишки алкоголю можуть залишатися в крові протягом тривалого часу.
За скільки вивітрюється алкоголь
Слабоалкогольні напої (пиво чи джин-тонік) можуть виводитися з організму швидше, ніж міцні (коньяк, горілка, віскі). Але саме міцні напої здатні призвести до швидкого сп’яніння навіть за невеликих доз.
Пиво. Щоб алкоголь вивітрився з організму, потрібно від 20 до 35 хв. Якщо випити стандартну пляшку пива об’ємом 0,5 л, знадобиться від 1,5-3 години.
Джин тонік. Для людей з вагою близько 60 кг джин-тонік вивітриться з організму приблизно за 1 годину 18 хвилин. Випивши 500 г, час виведення може скласти 4-6 годин.
Шампанське починає швидко всмоктуватися у кров через наявність бульбашок газу. Для виведення 100 г шампанського з організму зазвичай потрібно близько півтори години.
Щодо інших напоїв та скільки треба часу для того, щоб алкоголь вивітрився з організму, ви дізнаєтесь з таблиці.
Варто також пам’ятати, що за великих кількостей алкогольних напоїв, спожитих за короткий проміжок часу, час вивітрення алкоголю може збільшуватися.
Вплив алкоголю на організм
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вживання алкоголю у великих дозах може надавати довгостроковий вплив на організм та призводити до негативних наслідків для здоров’я – від серцево-судинних захворювань, цирозу печінки та раку до травм.
Джерело: Addiction Center