Мобілізація по-новому: як тепер мають вручати повістки
Мобілізація по-новому: як тепер мають вручати повістки

Мобілізація по-новому: як тепер мають вручати повістки

Нагадаємо, Верховна Рада 11 квітня ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За відповідне рішення проголосували 283 народних обранців.

Як тепер мають вручати повістки

Просто дати папірець людині посеред вулиці не можна. У повістці обовʼязково мають бути вказані мета виклику, місце, день та час явки військовозобовʼязаного до ТЦК.

Та людина, якій вручають повістку, може вимагати від представників територіального центру комплектування назвати їхні прізвища, ім'я та по батькові, посаду, а також показати службові посвідчення, і вони зобов'язані виконати цю вимогу.

Крім цього, законзапроваджує фото- та відеофіксацію перевірки документів та вручення повістки, але ці вимоги набирають чинності через 3 місяці після опублікування закону.

Після вручення повістки військовозобов'язаному, він може не прийти до ТЦК тільки з поважних причин. І це треба буде підтвердити документально.

Так, не з'явитися в ТЦК йому можуть перешкодити хвороба, непереборні обставини на кшталт стихійного лиха чи ракетного удару. Проте, де взяти довідку про стихійне лихо або обстріл – достеменно не відомо. Й радше за все, поважність цих обставин у ТЦК вирішуватимуть вже особисто з кожним військовозобовʼязаним. Це одна поважна причина неявки – смерть близького родича.

Однак, що б не завадило людині прийти до територіального центру комплектування, вона має якнайшвидше (але не пізніше, як за 3 доби після вказаних у повістці дати й часу) зв'язатися із центром комплектування, повідомити про все й прийти туди протягом тижня.

Зеленський прокоментував законопроєкт щодо мобілізації: останні новини

  • Під час пресконференції із з президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою та президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою Володимир Зеленський прокоментував ухвалення законопроєкту про мобілізацію.
  • За його словами, цей документ – тільки один із багатьох, який стосується процесу мобілізації. Лідер держави зазначив, що "тут зафіксовано деякі зміни до деяких норм, які допоможуть військовому керівництву".
  • Крім цього, Володимиир Зеленський зазначив, що новий законопроєкт дозволить, серед іншого, посилити контроль за тими, хто ухиляється.
  • "Але хочу вам сказати – будь-яка людина навіть без цього закону, яка порушувала законодавство, була мобілізаційного віку і була ухилянтом або ще щось робила поза законом, вона і так порушувала те чи інше діюче законодавство", – стверджує президент.
Теги за темою
Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader