Нещодавній випадок у судовій практиці знову звернув увагу суспільства на незвичайний синдром. Боротьба з цією хворобою не обмежується походом у лікарню і часом потребує жорстких заходів для ефективної протидії.
В унікальній судовій справі в Бельгії чоловіка виправдали за водіння в нетверезому стані через рідкісне захворювання, відоме як синдром автопивоварні (ABS), за якого його організм виробляє власний алкоголь. Його адвокатка Анс Геск'єр підкреслила іронію в тому, що її клієнт працює на пивоварному заводі, але ця робота ніяк не пов'язана з його станом. Три незалежні медичні експерти підтвердили діагноз ABS, що і вплинуло на рішення суду, пише The Guardian.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Синдром аутопивоваріння, також відомий як синдром бродіння в кишечнику, виникає, коли надлишок дріжджів у шлунково-кишковому тракті переробляє вуглеводи на етанол — той самий тип алкоголю, який міститься в напоях. Цей процес може призвести до появи симптомів, зазвичай пов'язаних з алкогольною інтоксикацією, як-от невиразне мовлення і запаморочення, незважаючи на відсутність алкоголю. Синдром часто розвивається у людей з іншими проблемами травлення і може бути вилікуваний за допомогою зміни раціону харчування, ліків і пробіотиків для балансу кишкових бактерій.
Лікування ABS включає в себе управління мікробіомом кишечника. Це може включати зміну раціону харчування для зниження споживання вуглеводів, використання антибіотиків або протигрибкових препаратів для контролю росту дріжджів і, можливо, застосування пробіотиків для відновлення здорового балансу кишкових бактерій. Проводяться дослідження, спрямовані на краще розуміння цього стану та пошук ефективних методів лікування. Наприклад, дослідження, опубліковане в International Journal of Clinical Medicine, яке висвітлює патофізіологію ABS, за якої певний дисбіоз кишківника призводить до ферментації вуглеводів в етанол, що нагадує симптоми алкогольної інтоксикації. Лікування зазвичай включає в себе прийом протигрибкових препаратів і коригування раціону харчування для стримування процесу ферментації.
Ухвалюючи вердикт, суддя зазначив, що, незважаючи на внутрішнє вироблення алкоголю, підсудний не виявляв типових ознак сп'яніння, що вплинуло на рішення про його виправдання. Рідкісний і мимовільний характер ABS, підтверджений медиками, зіграв вирішальну роль у доказі того, що підвищений рівень алкоголю в чоловіка був зумовлений станом його здоров'я, а не навмисним вживанням.
Раніше Фокус писав про те, що пиво може поліпшити роботу кишечника. Вчені назвали оптимальну дозу для отримання максимальної користі.