Ситуація на ринку нафти кардинально змінилася: що з цінами та які причини
Ситуація на ринку нафти кардинально змінилася: що з цінами та які причини

Ситуація на ринку нафти кардинально змінилася: що з цінами та які причини

У понеділок, 29 квітня, ціни на нафтув Азії різко впали, зриваючи з собою накопичений прибуток з кінця минулого тижня. Це сталося внаслідок мирних переговорів між Ізраїлем і ХАМАС в Каїрі, а також через нові дані про інфляцію в США. Ф'ючерси на нафту марки Brent зазнали зниження на 1 долар або на 1,1%, хоч до того зростали.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається, що ціни на нафту марки Brent впали до 88,50 долара за барель, а ф'ючерси на марку West Texas Intermediate (WTI) знизилися на 84 центи до 83,01 долара за барель.

Збільшена активність у посередництві для припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС призвела до послаблення геополітичної напруженості. А також, за словами аналітика ринку IG Тоні Сікамора, сприяла спокійному початку торгів у понеділок, 29 квітня.

Представник Білого дому, Джон Кірбі, повідомив, що Ізраїль згодився врахувати занепокоєння США щодо гуманітарних наслідків можливого вторгнення. Також на ринках спостерігається напруженість перед очікуваним оглядом політики Федеральної резервної системи США 1 травня. "Певну роль також відіграє нервозність перед засіданням Федерального комітету з відкритих ринків, яке відбудеться цього тижня, і яке, як очікується, матиме більш яструбиний тон", – додав Сікамор.

Ринковий аналітик Тіна Тенг зазначає, що постійний зріст інфляції у США викликає тривогу щодо можливого тривалого зростання процентних ставок, що призводить до посилення позицій долара США і підвищення цін на сировинні товари. Додатковий тиск на перспективи попиту на нафту виникає через сповільнення зростання промислового прибутку в Китаї.

Загальний прибуток промислових компаній Китаю у першому кварталі збільшився на 4,3% до 1,5 трлн юанів (207 млрд доларів США) у порівнянні з 2023 роком, проте за перші два місяці він зріс на 10,2%. Проте, за словами Тенга, ціни на нафту можуть піднятися, якщо дані про запаси в США та китайський індекс ділової активності PMI покажуть поліпшення на цьому тижні.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, після того, як атаки дронів на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) змусили РФ запровадити заборону на експорт бензину, країна-агресорнамагається наростити продаж за кордон сирої нафти. Однак незабаром експорт нафти з РФ також може впасти разом з обсягами її видобутку, бо сировину буде просто ніде зберігати.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader