Переломи є доволі важкими травмами, проте вчені з'ясували, що літні люди можуть зовсім не оговтатися від них. Вони розповіли про критично важливий період, у який їх ще можна врятувати.
Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі JBMR Plus, з'ясувало, що виживання літніх людей після переломів становить такий низький відсоток, що деякі види раку виглядають на його тлі більш обнадійливими. Дослідження, в якому взяли участь 98 474 жителі Онтаріо у віці 66 років і старше, виявило сувору статистику виживаності: менш як третина чоловіків і тільки половина жінок живуть довше п'яти років після перелому. Це дослідження включило переломи в областях, зазвичай схильних до остеопорозу, пише The Washington Post.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Більшість пацієнтів із переломами були жінками (73%), а середній вік учасників дослідження становив 80 років. Примітно, що за рік до перелому до 45% жінок і 14% чоловіків лікувалися від остеопорозу, що свідчить про вразливість, яка вже поступово розвивалася до фатальної події. Найвищий ризик смерті спостерігався протягом року після перелому стегна, хребців або серйозного перелому стегна, не пов'язаного з хребцями, особливо серед найстарших пацієнтів.
Важливо Наступне літо не пощадить людей похилого віку: як підготувати рідних до майбутньої аномальної спекиТільки 67,7% чоловіків і 78,5% жінок із переломами стегна вижили протягом першого року після травми порівняно з більш ніж 92% тих, хто вижив серед пацієнтів без переломів. Дослідження підкреслює критичний характер першого місяця після перелому, коли падіння виживаності найбільш значне, порівнянне або навіть гірше, ніж за деяких поширених видів раку. Саме в цей період постраждалим потрібно приділяти особливу увагу і надавати всю можливу допомогу.
Професор Жак Браун з медичного факультету Університету Лаваля, провідний автор дослідження, наголошує на необхідності оперативного реагування на такі переломи. Він виступає за вдосконалення заходів профілактики падінь і переломів і пропонує медичному співтовариству взяти приклад із серцево-судинної медицини, як краще контролювати та вести пацієнтів із групи ризику.
Це дослідження підкреслює життєву необхідність як негайного втручання після переломів, так і вдосконалених стратегій їхнього запобігання, особливо у важких випадках і серед літніх людей. Вчасно надана увага, турбота та професійна допомога можуть буквально врятувати їхнє вразливе життя.
Раніше Фокус писав про шкоду куріння. Вчені порівняли зразки тканин курців і помітили зміну структури кісток.
Також Фокус писав про тихого вбивцю кісток — некроз. Часто маскуючись під такими псевдонімами, як остеонекроз або інфаркт кістки, некроз руйнує здорові кістки, залишаючи за собою слід з переломів і болю.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.