10 ліків, які не можна поєднувати з кавою: деякі з них ми приймаємо часто
10 ліків, які не можна поєднувати з кавою: деякі з них ми приймаємо часто

10 ліків, які не можна поєднувати з кавою: деякі з них ми приймаємо часто

Щоб дізнатись про 10 випадків, коли не варто поєднувати ліки з кавою, читайте далі у нашому матеріалі. І звісно, не забудьте проконсультуватись зі своїм лікарем.

  • Ліки для щитоподібної залози

При гіпотиреозі пацієнтам призначають препарати для щитоподібної залози. Якщо ви серед них – знайте, що вживання кави одночасно з цими ліками може зменшити їхню концентрацію, внаслідок чого ефективність препарату знижується вдвічі.

  • Препарати проти застуди та алергії

Кава є стимулятором нервової системи і може спричинити безсоння, якщо її споживати разом із ліками проти алергії або застуди. Зокрема, напій не варто поєднувати з псевдоефедрином.

  • Ліки проти діабету

Пацієнтам з діабетом, які приймають відповідні препарати, каву не слід пити передусім через стрибок рівня цукру в крові.

  • Препарати проти Альцгеймера

Кофеїн може впливати на ефективність донепезилу, ривастигміну і галантаміну проти хвороби Альцгеймера. Річ у тім, що кофеїн ускладнює надходження активних речовин у мозок і погіршує їхній захисний ефект.

  • Ліки проти астми

Знову ж таки через високий вміст кофеїну кава може викликати головний біль та збільшити ризик побічних ефектів від бронхолітиків, які часто приймають пацієнти, що траждають на астму.

  • Препарати проти остеопорозу

Мова про препарати ризедронат або ібандронат, їх ефективність може зменшитись у випадку, якщо ви полюбляєте каву. Лікарі рекомендують приймати препарати перед прийомом їжі або напоїв з високим вмістом кофеїну.

  • При гіпертонії

Споживання кави разом з препаратами проти високого артеріального тиску (наприклад, фелодипін) також може зменшити їхню ефективність.

  • Антидепресанти

У випадку прийому антидепресантів, люди також мають бути обережні зі споживанням кави. Мова про такі препарати: флувоксамін, амітриптилін, есциталопрам та іміпрамін. Вони можуть по-різному метаболізуватися, якщо пити їх одночасно з кавою.

А деякі з них, зокрема флувоксамін, здатні викликати побічний ефект, як-от прискорене серцебиття та безсоння.

  • Антипсихотичні препарати

Тут принцим такий же, як із антидепресантами. Ці препарати лікують шизофренію та інші психічні розлади. Фенотіазин, клозапін, галоперидол і оланзапін – не слід поєднувати з кавою, аби не спровокувати нервовий зрив чи інші проблеми психічного здоров'я.

  • Мелатонін

Кава пригнічує дію мелатоніну, тому заснути навряд чи вдасться. Тому логічно, що якщо приймати мелатонін і пити каву, сподіватись на ефект снодійного – марно.

Теги за темою
Лікування Профілактика захворювань
Джерело матеріала
loader
loader