Мінекономіки скасувало бронювання для Glovo, Visa та інших, — віцепрем'єрка Свириденко
Мінекономіки скасувало бронювання для Glovo, Visa та інших, — віцепрем'єрка Свириденко

Мінекономіки скасувало бронювання для Glovo, Visa та інших, — віцепрем'єрка Свириденко

Бронювання від мобілізації не повинне сварити українців між собою, написала віцепрем'єрка Юлія Свириденко. Чиновниця планує прискорити роботу над постановою, яка регулює це питання.

Працівники шести українських компаній, які працюють у технологічній сфері і отримали бронювання від мобілізації, втратили захист від терцентрів комплектування. Уряд відреагував на суспільний резонанс, який з'явився після оприлюднення відповідної постанови Міністерства економіки. Про термінове рішення чиновників повідомила віцепрем'єрка та голова Мінекономіки Юлія Свириденко на сторінці Facebook.

Cвириденко написала, що скасовує наказ, у якому ідеться про бронювання компаній, які вона назвала "технологічними". З її слів, кожну з них розглянуть окремо і будуть "аналізувати відповідні рішення". Також вона пояснила, що бронювання відбулось відповідно до постанови Мінекономіки №76 від 27 січня 2023 року. Ситуація, що виникла, означає, що цю постанову потрібно терміново переробляти.

Чиновниця описала процедуру, згідно з якою отримали "бронь" працівники компанії. Спершу вони звернулись у Мінцифри, яке побачило відповідність трьом критеріям бронювання. Після цього списки військовозобов'язаних, яких хотіли захистити від мобілізації, надійшли в Генштаб. Генштаб своєю чергою не мав заперечень. Далі списки надійшли у Мінекономіки, яке їх ще раз дослідило і прийняло відповідну постанову.

Ситуація, яка виникла навколо бронювання компаній, не повинні "розколювати суспільство під час війни", пояснила Свириденко.

Бронювання від мобілізації - коментар Свириденко 16 травня про Глово, Фавбет
Фото: Скриншот

Зазначимо, 16 травня народний депутат Олександр Федієнко опублікував фотографію наказу Мінекономіки №8582 від 8 квітня 2024 року. У наказі вказувалось, що бронюється список військовозобов'язаних з шести компаній: ТОВ "ГЛОВОАПП Україна", ТОВ "ФАВБЕТ ТЕК, ДП "ССМ", ТОВ "ВІЗА УКРАЇНА", ТОВ "АГРІ ЧЕЙН", ТОВ "КОРТ". Політик прокоментував цей список: пояснив, що у нього викликає питання це рішення. На його думку, краще було б обмежувати мобілізацію виробників дронів, РЕБ та зв'язківців.

Тим часом в Україні триває посилення мобілізації та оновлено деякі правила військового обліку, відстрочки від мобілізації та бронювання. Правила бронювання вказані у постанові Мінекономіки №76: описують вимоги, яким повинні відповідати підприємства, та процедура бронювання.

У квітні ЗМІ розповіли історію про бронювання працівників цирку та виробників телеконтенту. Тоді Міністерство культури запевнило, що під час війни важливо захистити і сферу культури також.

Нагадуємо, раніше Фокус розповідав про наказ Міноборони №317, у якому перелічені військові спеціальності, при яких не можна бронювання військовозобов'язаних.

Теги за темою
Мінекономіки
Джерело матеріала
loader