Захищає від раку та хвороб серця: вчені відкрили нову користь вегетаріанської дієти
Захищає від раку та хвороб серця: вчені відкрили нову користь вегетаріанської дієти

Захищає від раку та хвороб серця: вчені відкрили нову користь вегетаріанської дієти

Вегетаріанські та веганські дієти вже давно відомі багатьом своїми різними корисними властивостями. Нове дослідження відкрило цілу низку їхніх серйозних переваг.

Нове дослідження вчених показало, що вегетаріанська і веганська дієти значно знижують фактори ризику розвитку раку і кардіометаболічних захворювань, поповнивши список їхніх позитивних властивостей, що зміцнюють наше здоров'я. У своєму комплексному огляді, опублікованому в журналі PLOS ONE, дослідники проаналізували 49 досліджень, проведених із 2000 до 2023 року, які виділяли основні переваги рослинної дієти для здоров'я, пише Medical News Today.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Провівши детальний аналіз усіх наявних наукових робіт, дослідники дійшли висновку, що вегетаріанська та веганська дієти пов'язані з покращенням ліпідного профілю, кращим глікемічним контролем, зниженням маси тіла/ІМТ, зменшенням запалення, а також зниженням ризику ішемічної хвороби серця та раку. Вегетаріанська дієта виявилася пов'язаною з нижчим рівнем смертності від серцево-судинних захворювань. Дослідження також засвідчило нижчий ризик раку простати і шлунково-кишкового тракту серед тих, хто дотримується подібної дієти.

Важливо Звична їжа небезпечна для нашого мозку: вчені пов'язали популярну дієту з деменцією

Дана Елліс Ханнес, старша лікарка-дієтологиня Медичного центру RR-UCLA, підтримує ці висновки, виокремлюючи серед усіх переваг протизапальні властивості та поживну користь рослинних дієт на основі цільних продуктів. Однак водночас у дослідженні наголошується, що у вагітних жінок, які дотримуються вегетаріанської дієти, не було виявлено відмінностей у ризиках гіпертонії та гестаційного діабету порівняно з їхніми ровесницями, які не дотримуються вегетаріанства.

Пуджа Адхіару, акредитована дієтологиня, зазначила, що неправильне планування дієти може призвести до дефіциту поживних речовин, особливо у вразливих групах, таких як діти, вагітні жінки та літні люди. Вона нагадала про важливість клітковини і складних вуглеводів, які удосталь містяться в рослинній дієті, для здоров'я кишківника, контролю рівня холестерину і регулювання рівня цукру в крові.

Вегетаріанська дієта є менш суворою формою, порівняно з веганською, коли мова заходить про продукти тваринного походження
Фото: Pexels

У деяких країнах, таких як США, споживання м'яса дуже велике, і продукти тваринного походження становлять значну частину звичного раціону людей. Професор Крістофер Гарднер зі Стенфордського університету, просуває необхідність переходу на рослинну їжу відповідно до дієтичних рекомендацій різних організацій охорони здоров'я. Всесвітня організація охорони здоров'я також застерігає від вживання переробленого і червоного м'яса через його канцерогенні властивості.

У збалансованому раціоні повинні бути присутніми фрукти, овочі, цільні злаки і нежирні білки, вважають вчені та дієтологи. Хоча м'ясо може бути частиною здорового харчування, його слід вживати в міру, віддаючи перевагу менш обробленим варіантам, щоб знизити ризики для здоров'я. Гарднер дійшов висновку, що корисність дієти залежить від того, як саме її дотримуються і чи включає вона м'ясо, а не від самого факту її наявності.

Раніше Фокус писав про те, що наука спростувала корисність дієти за групою крові. Хоча ідея приймання їжі залежно від групи крові звучала свіжо й інтригуюче, реальність виявилася не такою райдужною, а обмеження дієти можуть принести більше шкоди, ніж користі.

Також Фокус писав про супову дієту, здатну запобігти небезпечному захворюванню печінки. Дієта "супи і шийки" показала багатообіцяючі результати в недавньому дослідженні з лікування захворювань печінки, які несуть більш серйозні наслідки для здоров'я.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Теги за темою
Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader