Як зменшити жагу до солодкого: поради, що допоможуть обмежити вживання цукру
Як зменшити жагу до солодкого: поради, що допоможуть обмежити вживання цукру

Як зменшити жагу до солодкого: поради, що допоможуть обмежити вживання цукру

Щоб покращити роботу серця та мозку, слід відмовитись від надмірного споживання цукру та солодкої їжі. Крім того, якщо скоротити вживання солодкого у своєму раціоні, можна покращити стан шкіри, позбавитись від зайвих кілограмів, покращити стан зубів та налагодити психологічне здоров’я. 

Що саме може допомогти відмовитись від солодкого? Пропонуємо розглянути декілька порад. 

Поступове зменшення та пошук альтернативи

Процес відмови від цукру у продуктах може бути вкрай важким завданням, особливо якщо цукор додається до гарячих напоїв чи сніданків. Поступове зменшення кількості цукру може бути більш реалістичним підходом, що допоможе прийти до результату. Також, варто розглянути здорові альтернативи, такі як натуральний мед, як заміну цукру.

Уникайте газованих напоїв 

Газовані, енергетичні та фруктові напої містять велику кількість цукру, що може призвести до непомітного вживання великої кількості калорій. Відмова від такого продукту може сприяти зниженню калорій та допомогти схуднути. Замінити такі напої слід на трав'яні чаї та воду.

Обмежте споживання приправ та соусів

Кетчуп, соус для барбекю та інші популярні приправи часто містять значну кількість цукру. Проте є деякі види, що не містять цукру, а тому їх можна замінити на корисніші. Крім того, свіжі або сушені трави, гірчиця, сальса та оцет є чудовою альтернативою з меншим вмістом цукру, що смакує зі звичними стравами.

Скоротіть кількість цукру у десертах 

Перед додаванням цукру до печива, брауні або тістечок, рекомендується зменшити його кількість, зазначену у рецепті, на одну третину. Якщо ви не відчуваєте різниці у смаку, поступово зменшуйте кількість цукру кожного разу, коли готуєте.

Їжте фрукти 

Віджимання фруктів розщеплює їх клітини, вивільняючи цукор у сік, що робить сік калорійною. Тому, краще з’їжте фрукт цілим, а не у формі соку. Якщо вам все ж треба випити сік, обирайте варіанти без підсолоджувачів та контролюйте кількість, що випиваєте.

РанішеOBOZ.UA опублікував інформацію, чого слід чекати, зловживаючи цукром. 

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

 
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала