Китай не такий прихильний до Росії: що показала зустріч Путіна з Сі Цзіньпіном
Китай не такий прихильний до Росії: що показала зустріч Путіна з Сі Цзіньпіном

Китай не такий прихильний до Росії: що показала зустріч Путіна з Сі Цзіньпіном

Таку думку 24 Каналу висловив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус, зауваживши, що спочатку до КНР приїздив держсекретар США Ентоні Блінкен. Згодом глава Китаю поїхав до Європи, і лише після Путін відвідав КНР.

"Чому в нових реаліях – адже і Блінкен під час візиту в Пекін, і власне Сі Цзіньпін під час візиту в Париж, де зустрівся серед іншого з Урсулою фон дер Ляєн, отримав певну інформацію, що колеги з США і в Європейському Союзі знають про відносини з Росією", – сказав Ус.

Цілком можливо, що главі КНР чітко сказали про те, що знають про співробітництво Китаю з росіянами, хоч і непряме. Зокрема, щодо постачання товарів подвійного призначення. Тому можливо, що так Сі Цзіньпін сказав, що вони цього не робитимуть. Також очільник КНР міг робити інші обіцянки, що відносини з Росією підкоригують.

"Лише слова"

Щорічно Китай експортує товари до ЄС на суму 502 мільярди доларів, а до США – 501. Натомість від Росії КНР отримує трохи понад 100 мільярдів доларів. Це аргумент для Китаю – чи дійсно він хоче зберігати відносини з росіянами, чи варто їх переглянути.

Коли Путін був оголошений у розшук Гаазьким судом, Сі Цзіньпін приїхав до Москви. Після зустрічі Сі Цзіньпіна з Блінкеном та Макроном, Путін приїхав до Сі Цзіньпіна. Таке враження, що після певної важливої події у них відбувається діалог, під час якого Китай, найімовірніше, пояснює Росії – якими будуть їхні відносини на найближчий період,
– наголосив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

Ставлення Китаю до Росії не таке й тепле. Нині жартують про те, як звати ту людину, яка зустрічала російського диктатора з трапа літака. Адже ніхто не міг одразу знайти її ім'я. Ус переконаний, що це також певний сигнал ставлення КНР до країни-агресорки. Мовляв, воно не таке вже й тепле.

"Тут же треба згадати вислів річної давнини посла Китаю в Європейському Союзі, де він сказав: "Заява про велику дружбу Росії та Китаю – це слова, не більше", – додав головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

Візит диктатора до КНР

  • Путін був з візитом у Китаї 16 – 17 травня. Він заявив, що головним партнером Росії у торговельно-економічній сфері є КНР. Ба більше, очільник Кремля сказав, що росіяни та китайці – "брати навіки".
  • Сі Цзіньпін зазначив, що Китай і надалі буде з Росією "добрими сусідами, довірчими друзями та надійними партнерами". Глава КНР та Владімір Путін підписали спільну заяву. У ній мовиться про поглиблення партнерства та стратегічну взаємодію.
  • В Інституті вивчення війни вважають, що метою візиту диктатора могли бути нові домовленостіщодо підтримки росіян у затяжній війні проти України.
Теги за темою
Росія США Китай
Джерело матеріала
loader
loader