Керівники підприємств зобов’язані здійснювати видачу повісток та організовувати прибуття працівників до ТЦК
Керівники підприємств зобов’язані здійснювати видачу повісток та організовувати прибуття працівників до ТЦК

Керівники підприємств зобов’язані здійснювати видачу повісток та організовувати прибуття працівників до ТЦК

Після отримання відповідного розпорядження керівники підприємств, установ, та організацій повинні вручити повістки своїм працівникам та забезпечити їх прибуття до територіальних центрів комплектування (ТЦК). Крім того, вони також мають негайно інформувати ТЦК про працівників, які не отримали повістки або подали заяви про звільнення.

Згідно з Порядком проведення призову громадян на військову службу, керівники підприємств повинні видати наказ про проведення оповіщення, в якому зазначаються всі необхідні деталі, такі як мета та підстава призову, перелік осіб, та інші питання. Далі вони організовують оповіщення шляхом вручення повісток під особистий підпис, а також забезпечують транспорт для прибуття до ТЦК та назад, якщо потрібно.

Крім того, відзначається, що Кабінет Міністрів офіційно надав право ТЦК перевіряти додатковий документ в українців та перевіряти підстави надання відстрочки.

Голова військово-лікарської комісії індустріального районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Дніпрі Олена Седлецька розповіла про порядок проходження ВЛК згідно з новим законом про мобілізацію. Потрібно побувати в шести лікарів.

Очільниця ВЛК зазначила, що військовозобов’язані повинні пройти медичне обстеження після отримання відповідного направлення від ТЦК. Чоловіки мають здати аналіз на ВІЛ, гепатити та сифіліс, а також зробити кардіограму та флюорографію. Також можливе додаткове обстеження, якщо були виявлені проблеми зі здоров’ям.

Необхідно пройти медогляд в таких лікарів:

  • офтальмолога;
  • отоларинголога;
  • терапевта;
  • хірурга;
  • невропатолога;
  • психіатра.

Після базового огляду та аналізу медичних даних ВЛК встановлює придатність особи, спираючись на наказ №402 Міноборони. Якщо військовозобов’язаний має хронічні захворювання, йому потрібно надати відповідні документи, опісля чого його направлять на обстеження до спеціаліста. Після цього військовозобов’язаний повинен отримати медичні висновки, які додадуть до особистої картки.

Опісля комісія вирішує, до якої категорії віднести людину:

  • “придатний”;
  • “непридатний”;
  • “придатний до служби у військових частинах”;
  • “тимчасово непридатний”.
Джерело матеріала
loader
loader