Збагатились на 300 млн: НАЗК виявило порушення у статках керівництва ТЦК, — нардепка
Збагатились на 300 млн: НАЗК виявило порушення у статках керівництва ТЦК, — нардепка

Збагатились на 300 млн: НАЗК виявило порушення у статках керівництва ТЦК, — нардепка

Антикорупційники виявили двох очільників військкоматів, чиї статки визнали найризикованішими серед десятка тисяч інших декларацій. Імена топпідозрюваних народна депутатка Анастасія Радіна не назвала.

Національне антикорупційне бюро (НАЗК) перевірило електронні декларації третини керівників територіальних центрів комплектування (ТЦК та СП). При цьому у восьми посадовців виявили незаконних статків на суму майже 300 млн грн. Про деталі перевірок електронних декларацій голова антикорупційного комітету Анастасія Радіна розповіла на сторінці Facebook.

Радіна пояснила, що НАЗК у зв'язку з посиленням мобілізації в Україні почали перевірку майнового стану керівників ТЦК. На момент публікації допису з близько 1700 декларацій перевірено майже третину — 541 шт. Серед цієї кількості декларацій лише у восьми є підозри на незаконне збагачення, написала народна депутатка.

В результаті перевірки е-декларацій виявили порушень на 278 млн грн:

  • ознаки незаконного збагачення на суму 265 млн грн;
  • необґрунтовані активи — на 6 млн грн;
  • недостовірні дані — на 7 млн грн.

НАЗК передало правоохоронцям інформацію про військкомів, яких запідозрили у незаконному збагаченні, написала народна депутатка. З її слів, триває подальша перевірка способу життя ще 28 керівників ТЦК. Крім того, перевіряють декларації ще п'яти військкомів. Також особливу "зацікавленість" антикорупційників викликали дані про двох військкомів: їхні статки виявились "найризикованішими" у порівнянні з десятками інших держчиновників. Про кого саме ідеться, Радіна не розповіла.

У дописі нардепки згадані також інші факти про результати роботи НАЗК щодо е-декларацій в ТЦК:

  • ексголова Одеського обласного ТЦК Євген Борисов отримав підозру щодо незаконного збагачення на суму понад 188 млн грн;
  • неназваний посадовець зібрав на особисту банківську карту 400 тис. грн — зарплату інших військовослужбовців;
  • порушення виявили у працівників з п'яти міст — Одеси, Самбору, Полтави, Дніпра та Запоріжжя.
НАЗК і ТЦК - які результати перевірки майна та прибутків військкомів 21 травня
Фото: Скриншот
НАЗК і ТЦК - коментар Радіної щодо роботи антикорупційників
Фото: Скриншот

Зазначимо, Фокус раніше писав про одеського військкома Євгена Борисова. Про його діяльність стало відомо влітку 2023 року після розслідування журналістів. З'ясувалось, що його родина помітно розбагатіла саме під час війни і, серед іншого, придбала коштовні маєтки в Іспанії. Чоловік перебуває під слідством і йому загрожує до 10 років ув'язнення за ст. 368-5 Кримінального кодексу. У квітні 2024 року у ДБР повідомили про завершення розслідування у справі одеського військкома.

Після затримання Борисова президент України Володимир Зеленський оголосив про звільнення усієї верхівки ТЦК та СП, а на їхнє місце мали прийти нові люди, наприклад, колишні військові ЗСУ. Після цього у ЗМІ почали розповідати про інциденти, які ставались під час вручення повісток. 17 травня тало відомо про наслідки одного з інцидентів у Одесі: військкомами витягували чоловіків з маршрутки і їх за це покарали.

Теги за темою
Корупція НАЗК
Джерело матеріала
loader
loader