У Білому домі відреагували на заяву Британії про передачу Росії зброї з Китаю
У Білому домі відреагували на заяву Британії про передачу Росії зброї з Китаю

У Білому домі відреагували на заяву Британії про передачу Росії зброї з Китаю

У Білому домі відреагували на заяву Британії про передачу Росії зброї з Китаю

Джейк Салліван заявив, що у США немає інформації про постачання Китаєм зброї до РФ

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що чекає на розмову з представниками Великої Британії після того, як британський міністр оборони Грант Шаппс 22 травня публічно повідомив на конференції у Лондоні, що американська та британська військові розвідки мають докази того, що «летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію і в Україну». 

«Повертаючись до 2022 року, я фактично стояв на цій трибуні і попереджав про своє занепокоєння тим, що Китай може надати пряму летальну допомогу Росії. Ми не бачили цього у 2022 році, ми не бачили цього у 2023 році, ми не бачимо цього на сьогоднішній день», – заявив Салліван на брифінгу для ЗМІ, уточнивши, що «з нетерпінням чекає на розмову з Великою Британією, щоб переконатися, що ми маємо спільну оперативну картину».

За словами Саллівана, він хоче краще зрозуміти, про що саме хотів сказати міністр Шаппс. 

«Зовсім недавно ми висловлювали в досить терміновому порядку нашу стурбованість тим, що Китай робить для підживлення російської військової машини, не надаючи зброю безпосередньо, але забезпечуючи ресурсами російську оборонно-промислову базу. Це відбувається зараз. Це те, чим ми занепокоєні, і ми вжили заходів, щоб впоратися з цим узгоджено з нашими союзниками і партнерами, і ви можете очікувати більше таких заходів у майбутньому», – заявив Салліван, не уточнюючи про які заходи йшлося, але США раніше зробили ряд попереджень Пекіну та запровадили санкції проти деяких китайських компаній.   

Нещодавно Путін з’їздив до Китаю, щоб учетверте від початку повномасштабного вторгнення особисто переговорити з президентом КНР Сі Цзіньпіном. Навіщо? Яких домовленостей було досягнуто під час переговорів, як вони вплинуть на перебіг війни РФ проти України та чи допомагатиме Китай Росії і в яких масштабах? Над цими запитаннями в статті «Маскарад Путіна. Що він привозив до Китаю і яких угод хоче «по Украине» розмірковував завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Іжак на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader
loader