Усе залежить від США: політолог озвучив "рецепт" перемоги України над Росією
Усе залежить від США: політолог озвучив "рецепт" перемоги України над Росією

Усе залежить від США: політолог озвучив "рецепт" перемоги України над Росією

За словами Ендрю Радіна, Вашингтон усі роки російської агресії діяв з обережністю, щоб не провокувати Москву. При цьому експерт переконаний, якщо піти на мінімальну ескалацію, Київ може швидко перемогти на полі бою.

Для того, щоб Україна здобула перемогу над Росією на полі бою, настав час покласти край обережності, про яку постійно говорять на Заході. Це і є "рецептом" закінчення війни. Про це написав старший політолог у RAND Ендрю Радін у колонці для Defense One.

На його думку, останні кілька тижнів у російських окупантів фіксувалися певні успіхи на полі бою, однак не можна сказати, що становище України безнадійне. Якщо з боку західних союзників відбудеться збільшення допомоги, зокрема йдеться про Сполучені Штати Америки, тоді ЗСУ зможуть забезпечити перемогу у війні.

Усі два роки, як пише політолог, в адміністрації Джо Байдена намагалися діяти з обережністю. Обсяг підтримки Вашингтона розширюється, але поступово.

Важливо Зеленський поїде до Франції і буде просити НАТО збивати російські ракети, — Politico

"У квітні 2022 року було оголошено про буксирувану артилерію, у червні 2022 року — про колісні ракетні комплекси HIMARS, у грудні 2022 року — про протиповітряну оборону Patriot, у січні 2023 року — про наземні бойові машини, у липні 2023 року — про касетні боєприпаси, а у квітні — про армійські тактичні ракетні комплекси наземного базування (ATACMS)", — пише Ендрю Радін.

Наразі ж, якщо США змінять свою політику і підуть на мінімальний ризик ескалації з Росією, це значно покращило б ситуацію України на полі бою. Є кілька факторів, які можуть на це вплинути.

"Рецепт" перемоги у війні: на що мають піти США

Насамперед політолог заявив, що Вашингтон має дозволити Києву бити зброєю союзників по ворожій території. Тим самим потрібно перестати тиснути на Україну.

Другий фактор стосується того, що США потрібно розширити свою видиму військову присутність на території України. Йдеться про західних радників, які перебували б на місці, розуміли стан країни та усвідомлювали потреби ЗСУ. Відповідно, продовжує Ендрю Радін, якби хтось із американського персоналу загинув, то у Вашингтона була б повна свобода дій.

По-третє, Білий дім має розширити американські операції в космосі та кіберпросторі. Це має стати відповіддю на атаки Росії проти американських космічних провайдерів.

Додаткові дії, які назвав політолог, стосуються постачання озброєння. Деякі європейські союзники України, зокрема Німеччина, не наважуються на постачання певної зброї та техніки, поки на цей крок не підуть США. Вашингтону слід переконати Берлін відправити Києву власні ракети великої дальності Taurus.

"Сполучені Штати та їхні союзники повинні скористатися необхідною стриманістю Росії щодо НАТО і зробити більше, щоб допомогти Україні перемогти Росію. Адміністрація Байдена зі зрозумілих причин була обережною на початку війни. Зараз є можливість для набагато інтенсивнішої ролі США", — резюмує автор матеріалу.

Нагадаємо, 22 травня повідомлялося, що державний секретар США Ентоні Блінкен уточнив, чи скасує Вашингтон заборону бити по Росії. За його словами, в уряді США, з одного боку, не дають дозволу на удари по ворожій території, але з іншого боку, він одразу ж сказав про самостійні рішення, які ухвалюватиме Україна.

Також повідомлялося, що представник Конгресу Майк Джонсон дозволив би Україні наносити удари американською зброєю по цілях на території РФ. Керувати обороною Києва, на його думку, є поганою політикою для Сполучених Штатів.

Теги за темою
заборона
Джерело матеріала
loader
loader