Як покращити своє здоров'я за допомогою харчування: 10 корисних звичок
Як покращити своє здоров'я за допомогою харчування: 10 корисних звичок

Як покращити своє здоров'я за допомогою харчування: 10 корисних звичок

Іноді буває складно поставити перед собою розумні цілі у своєму раціоні та харчуванні. Тому Eatthis підготував кілька порад щодо найкращих рішень про їжу та здорове харчування.

Додавати і ніколи не віднімати

Замість того, щоб зосереджуватися на вилученні деяких продуктів зі свого раціону, краще додайте більше. Подумайте про недооцінені продукти, такі як насіння (чіа, льон, кунжут, гарбуз або соняшник), мікрозелень, ферментовані продукти, спеції та інші, які ви можете включати у свої страви. Посипайте насінням салати. прикрашайте бутерброди мікрозеленню, експериментуйте з куркумою та імбиром у рецептах заправок для кімчі, зернових мисок, таким чином ваш мозок отримує цінні поживні речовини через кишечник.

Отримуйте задоволення від того, що ви обираєте

Не поспішайте під час їжі, щоб відчути кожен шматочок і свідомо смакувати його. Відійдіть від суворих дієтичних планів до здорового способу життя, який відповідає довгостроковим цілям, тим самим дозволяючи собі отримувати задоволення від прийому їжі.

Менше хвилюйтеся

Споживайте різноманітні продукти з високим вмістом поживних речовин – це допомагає не тільки мозку, але й тілу. Мікробіом кишечника буде збагачений цими речовинами, що підвищує імунітет, покращує настрій і бореться з хронічними дегенеративними захворюваннями. Не переймайтеся нав'язливим ідеальним вибором, оскільки їжа залишається важливою частиною збереження бадьорості і продовження життя.

Домовляйтеся про все заздалегідь

Щоб уникнути імпульсивних покупок або нездорової їжі, складайте список. Варто готувати їжу заздалегідь, використовуючи інгредієнти, наявні на вашій кухні, перед тим, як йти до крамниці.

Ставте цілі, яких ви можете досягти

Замість того, щоб повністю відмовлятися від деяких продуктів, будьте реалістами і обирайте екологічно чисті варіанти. Простий приклад – прийом добавок кальцію і магнію перед сном, що може допомогти впоратися з загальним дефіцитом поживних речовин, а також поліпшити якість сну.

Акцентуйте увагу на позитиві

У цьому випадку змініть своє мислення від того, скільки ви можете з'їсти, до того, скільки ви можете додати в їжу. Надавайте перевагу свіжим продуктам, оскільки вони дуже поживні, крім того, включайте фрукти, зелень та інші овочі в кожен прийом їжі. Дозвольте собі трохи десерту або крохмалю, але не зловживайте ними.

Правило 80/20

Створюйте баланс і стійкість, ставлячи перед собою комплексні цілі. Дотримуйтесь принципу 80/20, коли ви віддаєте перевагу фруктам, овочам, цільнозерновим продуктам, нежирним білкам і здоровим жирам протягом 80% часу, а потім час від часу дозволяєте собі менш поживні продукти, які вам подобаються, приблизно 20% часу. Таким чином, ви можете насолоджуватися особливими випадками, такими як свята і соціальні заходи, не відчуваючи себе обділеними.

Тримайтеся подалі від негативу

Змінюючи свої харчові звички, думайте про їжу як про щось хороше, а не погане. Ви можете мати більш здорові та приємні стосунки з їжею, якщо вирішите насолоджуватися кожним прийомом.

Дотримуйтесь правила апельсина.

Кожен прийом їжі повинен включати фрукти та овочі різних кольорів. Додайте будь-який червоний, помаранчевий або зелений фрукт чи овоч, щоб збільшити щільність поживних речовин у вашій тарілці. Такий підхід відображає візуально привабливий вибір, який також забезпечує ваш організм необхідними поживними речовинами, гідратацією, клітковиною та протизапальними сполуками.

Відмовтеся від модних дієт

Не піддавайтеся спокусі швидких результатів, які приносять модні дієти, оскільки вони можуть бути нестійкими в довгостроковій перспективі. Замість того, щоб вдаватися до екстремальних дій, зосередьтеся на підтримці всебічної харчової звички, яка підтримує весь ваш організм. Зверніться до професіоналів, які допоможуть вам створити довготривалий шлях до здорового харчування.

Раніше OBOZ.UA розповідав про продукти, які надають заряд енергії.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader