Печінка є тим органом, який відіграє ключову роль у фільтрації токсинів з організму. Проте, багато популярних напоїв, такі як солодка газована вода та енергетичні напої, можуть спричиняти жирову хворобу печінки та інші проблеми через високий вміст цукру та шкідливих добавок.
Таким чином, врятувати цей орган та нормалізувати його роботу допоможе свідоме споживання та обмеження у раціоні будь-яких напоїв, які можуть провокувати проблеми зі здоров’ям. Від чого слід відмовитись та про що свідчить останнє дослідження з цієї теми, розповіли в Eat This, Not That!
Про дослідження
Почате у 1948 році, Фремінгемське дослідження серця відіграло значну роль у підвищенні освіченості громадськості, щодо впливу негативних звичок на здоров'я та тривалість життя, зокрема щодо куріння та дієти. Результатами багаторічного дослідження, а саме в клінічній гастроентерології та гепатології, поділились дослідники з Медичної школи Бостонського університету та Гарвардської медичної школи.
Під час дослідження порівнювались дані 1636 людей, які повідомляли про частоту вживання підсолоджених напоїв і газованої води. Це допомогло порівняти ці дані з рівнем захворюваності на неалкогольну жирову хворобу печінки, стан, при якому в печінці накопичується надлишок жиру.
Неалкогольна жирова хвороба печінки
Неалкогольна жирова хвороба печінки — це захворювання, при якому у печінці накопичується надмір жиру, не пов'язаного з алкогольним споживанням. Цей стан може призводити до серйозних ускладнень, а також спричиняти збільшення печінки, що провокоє біль.
Згідно з Фремінгемським дослідженням серця, неалкогольну жирову хворобу печінки можна запобігти, відмовившись від підсолоджених напоїв. Дослідники виявили, що часті споживачі підсолоджених напоїв (від одного разу на день до одного разу на тиждень) мають у 2,5 раза більший ризик розвитку цієї хвороби порівняно з тими, хто їх не вживає. Крім того, навіть "епізодичні" споживачі (від одного разу на місяць до рідше одного разу на тиждень) також мають більший ризик накопичення жиру в печінці, ніж ті, хто взагалі не вживає підсолоджені напої.
РанішеOBOZ.UA розповів, які продукти чистять печінку.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.