Найкращий рецепт здорового способу життя – хороше самопочуття. Попри це, збалансоване харчування та регулярні фізичні вправи є невід'ємною частиною довголіття. Однак, окрім правильного харчування та фізичних вправ, що ще можна зробити, щоб подовжити тривалість життя?
Якщо ви шукали власне джерело молодості, то знаєте, про безліч так званих "коротких шляхів". Від кількості сумнівних добавок до нескінченних книг і стратегій, розповідають чимало порад для довшого життя. Видання eatthis.com підготувало поради, які допоможуть прожити довше.
Однак наукова правда про людське довголіття полягає в тому, що попереду складний шлях, вивчення цієї теми. Тим не менш, існує безліч актуальних досліджень на цю тему – і деякі з них досить дивні. В одному спостережні, опублікованому в Журналі Американського коледжу кардіології, повідомляється, що віагра може подовжити тривалість життя чоловіків, які одужують після серцевого нападу. Тим часом інше дослідження показало, що ризик смерті знижується на 5% на кожні додаткові $50 000, зароблені в середньому віці.
Ці підходи не є універсальними. На щастя, науковці знають декілька секретів, які, дійсно допоможуть дожити до 100 років.
Залишайтеся соціально активними
Експерти стверджують, що соціальна активність може допомогти людям прожити на 50% довше. Інше дослідження, опубліковане в Psychosomatic Medicine, повідомляє, що наявність чотирьох або більше хороших друзів може знизити ризик ранньої смерті на 200%.
Зокрема, в одному звіті, опублікованому в журналі Aging Clinical and Experimental Research, досліджувалася група з майже 300 довгожителів (людей старше 100 років), які мешкають у Новій Зеландії. Дослідники дійшли висновку, що активне соціальне життя та відмова від сигарет - це два ефективних методи.
"Відмова від куріння і соціальні зв'язки - найкраща інвестиція, для успішного старіння", – коментує доцент і співавтор дослідження Йорам Барак з Університету Отаго.
Ще одне дослідження, опубліковане в American Journal of Preventive Medicine, показало, що волонтерство та допомога іншим - це також чудовий спосіб прожити довше. Автори повідомляють, що люди похилого віку, які займаються волонтерством близько двох годин на тиждень, мають значно меншу ймовірність померти.
Переїжджайте у райони, де можна більше гуляти
Спостереження, опубліковане в Міжнародному журналі екологічних досліджень і громадського здоров'я, повідомляє, що вибір правильного району може суттєво вплинути на те, щоб дожити до 100 років. На тривалість життя людини значною мірою впливають її гени. Але фахівці стверджують, що життя в громаді сприяє здоровому старінню.
Загалом, було названо три фактори, які допомагають жити довше: активний спосіб життя, різноманітний віковий діапазон серед місцевих жителів та високий соціально-економічний статус.
Залишайтеся щасливими
Доведено, що позитивний настрій творить чудеса: поліпшує здоров'я і продовжує життя. В одному з досліджень, опублікованому в журналі Age and Aging, було проаналізовано понад 4 000 дорослих старше 60 років, перш ніж зробити висновок, що чим щасливіша літня людина, тим більша ймовірність, що вона проживе довше.
"Отримані дані свідчать про те, що навіть невелике зростання щастя може бути корисним для довголіття літніх людей", – пояснює старший автор дослідження Рахул Малхотра.
Ті люди, які були більш оптимістично налаштовані, мали набагато менше шансів померти від таких причин, як інфаркт, інсульт та рак.
Раніше OBOZ.UA опублікував звички, які покращать ваш настрій.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.