Міністерство охорони здоров'я України звернулося до вітчизняних виробників хлібобулочних виробів із пропозицією скоротити кількість солі у хлібі. Ця ініціатива спрямована на зниження ризику серцево-судинних захворювань серед населення.
Про це пише "Хвиля", посилаючись на повідомлення МОЗ.
За даними міністерства, наразі вміст солі в українському хлібі коливається від 1,07 до 1,7 г на 100 г продукту. Враховуючи, що середньостатистичний українець споживає близько 250 г хліба на день, це призводить до надмірного споживання солі. Дослідження 2019 року показали, що українці в середньому вживають 12,6 г солі на добу, що значно перевищує рекомендовану норму 5 г.
МОЗ пропонує виробникам поетапно знизити кількість солі в хлібі до рівня не вище 0,9 г на 100 г. Для компенсації смаку експерти рекомендують використовувати трави, спеції та ферментовані продукти.
Зазначається, що поступове зменшення солі дозволить споживачам звикнути до нового смаку, як це вже успішно реалізовано у Фінляндії. Це також стимулює виробників шукати інноваційні технологічні рішення для покращення процесів ферментації та текстури хліба.
МОЗ нагадує, що в рамках реформи шкільного харчування вже два роки діють обмеження: вміст солі в хлібі для дітей не повинен перевищувати 0,45 г на 100 р. Наразі МОЗ прагне поширити ці стандарти на все населення.
Нагадаємо також, що в Україні злетіли ціни на хліб через проблеми із зерном.
Крім того, ми розповідали, як змінилися ціни на сіль в Україні влітку.