Підтримка здоров'я кишківника має важливе значення для загального самопочуття і має бути пріоритетом. За словами Eatthis, шлях, який з'єднує травну систему і мозок, відіграє важливу роль у регулюванні різних функцій організму, включаючи наш емоційний стан.
Багато наукових досліджень підкреслюють важливість дієти для здоров'я кишківника. Вживання продуктів, які подразнюють слизову оболонку, може призвести до запалення і порушити баланс корисних бактерій. Щоб покращити здоров'я кишечника, важливо обмежити споживання певних продуктів, які, як відомо, викликають запалення.
Одним з головних винуватців запалення є оброблена їжа. Ці продукти з високим вмістом цукру, омега-6 жирних кислот, надлишком натрію та добавок можуть спровокувати запалення і послабити імунну систему, що робить нас більш вразливими до хвороб і недуг.
Такі перероблені продукти варіюються від упакованого м'яса, наприклад, бекону та в'яленої яловичини, до солодких ласощів, таких як кекси та печиво. Наявність рафінованих вуглеводів у цих продуктах, які не містять клітковини і сприяють запаленню, погіршує роботу кишківника.
Крім того, навіть натуральні продукти можуть сприяти запаленню. Певні види молочних виробів, такі як сир і жирне коров'яче молоко, містять насичені жири, які можуть посилити запалення в кишечнику.
На щастя, існують способи боротьби із запаленням кишківника та покращення його здоров'я. Варто дотримуватися харчування, багатого на різноманітність і колір. Вибір фруктів та овочів широкого спектру кольорів забезпечує поєднання антиоксидантів, мінералів та вітамінів.
Крім того, нежирне м'ясо, цільнозернові та ферментовані продукти, такі як йогурт і кімчі, допомагають підтримувати здоров'я кишківника. Клітковина, що міститься у фруктах, овочах і цільнозернових продуктах, корисна для кишкових бактерій, а йогурти, багаті на пробіотики, як відомо, сприяють травленню.
Алі Вебстер, доктор філософії, директор з досліджень та комунікацій з питань харчування Міжнародної ради з питань харчової інформації, також радить зменшити споживання доданого цукру, оскільки це сприяє зміцненню здоров'я кишечника.
Окрім змін у харчуванні, комплексний підхід до здоров'я кишківника повинен включати достатню кількість якісного сну, зменшення стресу та регулярні фізичні вправи. Подібно до того, як наше тіло дотримується циркадного ритму, мікробіом кишечника працює за постійним графіком.
Достатній сон, що становить 7-9 годин залежно від віку, дозволяє нашому організму відновлюватися, позитивно впливаючи на здоров'я кишечника.
Фізичні вправи також відіграють важливу роль, оскільки вони допомагають підтримувати загальний стан здоров'я і, згідно з деякими дослідженнями, можуть позитивно впливати на мікробіом кишечника.
Раніше OBOZ.UA розповів, чи варто відмовлятись від вуглеводів під час схуднення.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.