Чай здавна має мільйони прихильників по всьому світу і це не дивно, адже цей напій відрізняється кількома корисними властивостями. Відомо немало різновидів чаю і майже кожен може принести користь для організму.
Деякі фахівці дають конкретні поради про те, як вживання чаю сприяє зменшенню ваги. Про це йдеться у матеріалі видання Eat This Not That.
Зцілить вашу імунну систему
Всім знайома ситуація, коли під час простуди люди вживають чай і цьому є раціональне пояснення. Адже люди, які, наприклад вживають женьшеневий чай, мають на 25 % менше простудних захворювань. Женьшень допомагає вбивати віруси, що намагаються проникати, збільшуючи виробництво організмом ключових імунних клітин.
Покращить вашу увагу
Якщо ви не можете зосередитися, спробуйте випийте чашку м’ятного чаю. Вона допоможе сконцентруватися на роботі. До того ж, за результатами проведеного дослідження, для підвищення пильності та пам’яті потрібно було лише подихати перцевою м’ятою.
Заспокоїть ваші нерви
Якщо ви вживатимете чай з пасифлори, яка містить флавон хризин, це матимете чудову дію проти тривоги та, частково, може діяти подібно до фармацевтичного препарату Ксанакс. Адже цей особливий вид пасифлори забезпечує чай із рослинним смаком, який заспокоює нервозність і тривогу. Проте є одне застереження, адже його слід уникати вагітним жінкам.
Зменшить здуття
Якщо у вас проблеми зі здуттям, просто випийте чашку гарячого чаю з лимоном. Адже D-лімонен, основний компонент олії цитрусової шкірки, зазвичай міститься в напій. Відома його сечогінна дія, а нещодавно фармацевтичного товариства Японії підтвердило, що D-лімонен справді може боротися із затримкою води.
Поліпшить симптоми застуди
Нещодавні дослідження показали, що червоний чай з Південної Африки ройбуш може мати такий же стимулюючий вплив на вашу імунну систему, як і зелений чай. Але завдяки своєму більш насиченому смаку ройбуш допоможе позбутися від притуплених почуттів, пов’язаних із закладеним носом. А щоб контролювати симптоми, додайте трохи меду, який є потужним засобом, що пригнічує кашель.
Заспокоїть ваш шлунок
Якщо вас мучать симптоми алкогольного отруєння, вживайте зелений чай. Дослідження, опубліковане в журналі Biological Chemistry, показало, що зелений чай захищає печінку від окислювального стресу, викликаного алкоголем.
Підвищить ефективність ваших вправ
А вживання чаю з м’ятою може покращити показники на біговій доріжці. Дослідники припускають, що перцева м'ята впливає на гладку мускулатуру артерій, що знижує частоту серцевих скорочень і систолічний артеріальний тиск і покращує ефективність дихання.
Стимулюватиме ваше відновлення під час тренування
Бразильські вчені виявили, що учасники, які вживали три чашки зеленого чаю щодня протягом тижня, мали менше маркерів пошкодження клітин, спричинених опором фізичним навантаженням. Це означає, що зелений чай може допомогти вам швидше відновитися після інтенсивного тренування.
Допоможе вам заснути
У разі, якщо ви не можете швидко заснути, спробуйте чай з валеріаною. Адже вона давно цінується як легкий заспокійливий засіб. У дослідженні жінок дослідники давали половині піддослідних екстракт валеріани і половині плацебо. Тридцять відсотків тих, хто отримував валеріану, повідомили про поліпшення якості свого сну.
Захистить від застуди
Водночас результати інших досліджень свідчать про те, що хімічна сполука, яка є у зеленому чаї, зупиняє розмноження аденовірусу (одного з мікроорганізмів, що викликають застуду). Почніть пити зелений чай при перших ознаках застуди, і ви зможете запобігти гіршим симптомам.
Раніше OBOZ.UA розповідав про користь від чаю з женьшенем.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.