Президент України Володимир Зеленський вперше особисто виступив у Бундестазі. Проте представники ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) та лівого "Альянсу Сари Вагенкнех" (BSW) вирішили бойкотувати його промову.
Обидві політсили є проросійськими і виступають проти військової допомоги Україні, пише Politico.
"Ми відмовляємося слухати оратора в камуфляжі", ‒ заявили національні лідери AfD Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла, маючи на увазі фірмове вбрання Зеленського під час воєнного стану. ‒ Зараз він перебуває на посаді лише як президент, який воює і просить милостиню. Але Україні зараз не потрібен президент війни, їй потрібен президент миру, який готовий вести переговори, щоб зупинити смерть і дати країні майбутнє".
Лише 4 із 77 парламентарів від AfD відвідали захід, тоді як усі десять членів від BSW пропустили його.
Натомість, як зазначає видання, інші депутати з ентузіазмом аплодували промові Зеленського. Згідно останніх опитувань, більшість німців підтримують додаткові поставки європейської зброї в Україну.
Раніше журналісти The Washington Post писали, що Кремль прагне об’єднати дві політичні партії Німеччини для створення "антивоєнної коаліції" та зменшити підтримку України. Йшлося про AfD та новий політичний проєкт "ікони лівих" Сари Вагенкнехт.
Нагадаємо, Володимир Зеленський прибув у Німеччину для участі у конференції з відновлення України. Також він зустрівся з президентом країни Франком-Вальтером Штайнмаєром. Політики спілкувалися щодо очікувань Києва від результатів Саміту миру у Швейцарії.
Зеленський, виступаючи на Ukraine Recovery Conference 2024, назвав перевагу у небі "найбільшою стратегічною перевагою Росії". Тому для захисту основних міст Україна потребує щонайменше сім систем Patriot.
Водночас Зеленський заявив, що в Україні до кінця цього року завдяки газовій маневровій генерації мають відновити до 1 ГВт виробництва електроенергії. Натомість радниця міністра енергетики Лани Зеркаль назвала заявили президента "не обґрунтовании реальними технічними можливостями". На її думку, немоєливо в Україні побудувати 1 ГВт генерації до кінця 2024-го і 4 ГВт у найближчі роки.