Британія і Латвія оголосили тендер на закупівлю FPV-дронів для України: як подати заявку
Британія і Латвія оголосили тендер на закупівлю FPV-дронів для України: як подати заявку

Британія і Латвія оголосили тендер на закупівлю FPV-дронів для України: як подати заявку

Члени Коаліції дронів виберуть кілька виробників для постачання українським військовим БПЛА у великих масштабах. Це можуть бути компанії й з України.

Велика Британія і Латвія оголосили тендер на закупівлю FPV-дронів для передачі Силам оборони України. Про це написала заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко у Facebook.

Катерина Черногоренко зазначила, що участь у тендері можуть брати компанії з усіх країн Контактної групи з питань оборони України, зокрема й українські виробники безпілотників. За підсумком тендеру буде обрано компанії для постачання українськими військовими БПЛА у великих масштабах і за доступними розцінками.

Подати заявку на участь у тендері можна, заповнивши форму на офіційному порталі оборонних закупівель Збройних сил Великої Британії. Заявки від виробників приймаються до 28 червня 2024 року. Далі заявки розглянуть і оцінять члени Коаліції дронів, очолюваної Латвією.

"Вдячна Великій Британії та Латвії за цю ініціативу і закликаю українських виробників брати участь у тендері. Це хороша можливість для всієї індустрії", — написала Катерина Черногоренко.

Що відомо про Коаліцію дронів для ЗСУ

Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Риги 11 січня президент Латвії Едгарс Ринкевичс заявив, що його країна займеться лінією БПЛА в межах меморандуму про військове співробітництво. Він зазначив, що Латвія взяла на себе роль лідера в Коаліції дронів.

"Ми бачимо, що у нас є можливість до співпраці. Ми можемо виробляти дешевші дрони, які дуже ефективні і дуже необхідні українським військовим, щоб досягати успіху", — пояснив політик.

Важливо Нідерланди виділяють Україні 60 млн євро на закупівлю дронів: які саме БпЛА придбають

Уже 16 січня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна досягла прогресу у формуванні Коаліції дронів, до якої приєдналися майже 20 держав. Він наголосив, що основна мета проєкту — зробити все, щоб якомога більше БПЛА було доставлено в Україну.

Нагадаємо, 11 червня командувач Силами безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський повідомив, що протягом п'яти місяців українські захисники отримали від державних компаній у шість разів більше безпілотників, ніж за 2023 рік.

Крім того, 24 травня на фандрейзинговій платформі United24 стартував перший збір на наземні роботизовані комплекси для Сил оборони України. Йдеться про три типи роботів українського виробництва: бойові, мінери-камікадзе та логісти.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader