Наші домашні тварини можуть з легкістю переносити на собі безліч вірусів, бактерій та інфекцій, про які ми навіть не підозрюємо. Черговим таким випадком стали масові випадки захворювання на смертельно небезпечну сальмонелу, що зачепила вже кілька штатів у США.
Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) випустив термінове попередження про спалах одразу в кількох штатах потенційно смертельно небезпечного отруєння сальмонелою, пов'язаного з домашніми ящірками, зокрема бородатими драконами. Серед уже 15 зареєстрованих випадків дев'ять пацієнтів — діти віком до п'яти років, четверо людей були госпіталізовані. На щастя, смертельних випадків поки що зареєстровано не було, пише Daily Mail.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Бородаті дракони, які є популярними домашніми тваринами, переносять бактерії сальмонели у своєму посліді. Ця бактерія, своєю чергою, може легко заражати навколишнє середовище. Люди, які торкаються ящірок або їхніх кліток, а потім свого рота або їжі, ризикують заразитися бактерією, що може спричинити діарею, блювоту та болі в животі в найлегших своїх проявах. CDC рекомендує уникати контакту з цими рептиліями маленьким дітям, літнім людям і людям з ослабленою імунною системою.
Для запобігання зараженню також варто регулярно мити руки після роботи або гри з ящірками, слідкувати за тим, щоб діти віком до п'яти років не торкалися до них, і тримати ящірок у спеціальних вольєрах, щоб вони не могли вільно розгулювати будинком.
Бородаті дракони, відомі своєю доброзичливою і кумедною поведінкою, часто фігурують у відеороликах у соціальних мережах. Ці ящірки зазвичай розводяться в неволі і вважаються найпопулярнішими домашніми ящірками в США.
Популярність таких екзотичних тварин, як бородаті дракони, частково пояснюється їхньою активною присутністю в соціальних мережах. Такі платформи, як TikTok, демонструють цих рептилій у різних чарівних сценаріях, підвищуючи їхню привабливість для любителів незвичайних тварин. Ця тенденція відображає загальне збільшення числа власників нетрадиційних домашніх тварин, яке в США неухильно зростає з кожним роком.
Крім того, еволюція торгівлі домашніми рептиліями, як зазначає доктор Хосе Вальдес, експерт з екології та біорізноманіття, свідчить про значні зміни в глобальних моделях торгівлі дикими тваринами. Саме наголос на розведення в неволі замість вилову в дикій природі має важливі наслідки для збереження біорізноманіття та стійкості індустрії домашніх тварин.
Доктор Вальдес зазначив, що "за останні десятиліття тенденції в торгівлі домашніми рептиліями різко змінилися: збільшився внутрішній попит, скоротилися поставки з-за кордону і загалом знизилася залежність від імпорту і диких рептилій".
Бактерії ж сальмонели мешкають у травному тракті бородатих драконів і можуть досить швидко й ефективно поширюватися через їхні фекалії. За даними CDC, у більшості людей, заражених сальмонелою, через 6 годин — 6 днів після контакту з бактерією з'являється діарея, лихоманка і шлункові спазми. Хвороба зазвичай триває від 4 до 7 днів, і більшість людей одужують без лікування, проте траплялися випадки і летальних випадків у разі погіршення стану хворих.
Це не перший спалах сальмонели, пов'язаний із бородатими драконами. З 2007 року було чотири спалахи, розслідувані CDC, включно зі спалахом із березня 2021-го до вересня 2022 року, коли було зареєстровано одразу 12 випадків у США і два в Канаді. Ще один спалах у жовтні 2022 року торкнувся 32 осіб і призвів уже до 10 госпіталізацій.
За оцінками CDC, щороку бактерії сальмонели спричиняють близько 1,35 мільйона інфекцій, понад 26 000 госпіталізацій і 420 смертей. Дослідники виявили близько 2500 типів бактерій сальмонели, але лише менш як 100 її типів спричиняють більшість захворювань. Крім проблем з боку домашніх тварин, з 2013 року Центр з контролю і профілактики захворювань розслідував понад 70 спалахів сальмонельозу, пов'язаних із продуктами харчування.
Раніше Фокус писав про те, що зміям, як і людям, потрібна компанія. Вони відчувають стрес, з яким справляються набагато важче на самоті.
Також Фокус писав про те, що в Китаї народилися рідкісні гігантські панди-близнюки. Понад 30 років знадобилося вченим, щоб зберегти цей вид — поява панд-близнюків дає надію на відновлення популяції.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.