Все, що потрібно знати про захворювання щитовидної залози
Все, що потрібно знати про захворювання щитовидної залози

Все, що потрібно знати про захворювання щитовидної залози

Щитовидна залоза - це залоза у формі метелика, розташована в передній частині шиї. Ця залоза внутрішньої секреції контролює метаболізм людини шляхом секреції тироксину, гормону щитовидної залози.

Експерти в галузі охорони здоров'я припускають, що якщо ви відчуваєте раптове збільшення ваги, втому, сухість шкіри та погіршення пам'яті, можливо, вам варто перевірити функцію щитовидної залози. Ми підготували для вас інформацію, яку вам потрібно знати про захворювання щитовидної залози.

Які найпоширеніші проблеми зі щитовидною залозою?

Існує два основних типи захворювань щитовидної залози:

Гіпертиреоз: це свідчить про надмірну активність щитовидної залози, яка виробляє надлишок тиреоїдних гормонів. Згідно з дослідженнями, він частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Його симптоми включають втрату ваги, дратівливість тощо.

Гіпотиреоз: це свідчить про недостатнє функціонування щитовидної залози, яка не здатна виробляти достатню кількість гормонів. Його симптоми включають проблеми з пам'яттю, запори, збільшення ваги тощо.

Які існують варіанти лікування гіпотиреозу та гіпертиреозу?

Більшість людей, які страждають на гіпотиреоз, можуть потребувати лікування тироксином протягом тривалого періоду часу. Лікарі рекомендують людям з цим захворюванням перевіряти функцію щитовидної залози кожні 6-12 місяців.

Однак у випадку гіпертиреозу людям можуть знадобитися антитиреоїдні препарати, щоб контролювати надмірне вироблення гормонів. Експерти стверджують, що 40% людей з гіпертиреозом можна вилікувати протягом 18-24 місяців.

Чи можна запобігти пошкодженню щитовидної залози?

Здебільшого неможливо запобігти або вилікувати захворювання щитовидної залози, такі як гіпотиреоз і гіпертиреоз, за допомогою зміни способу життя і раціону харчування.

Однак можна зменшити кількість ускладнень за допомогою регулярних обстежень і своєчасної діагностики. Крім того, під час вагітності пацієнти з гіпотиреозом повинні продовжувати приймати препарати тироксину, оскільки материнський тироксин має вирішальне значення для розвитку мозку плода, особливо в перші три місяці вагітності.

Кілька поширених міфів про захворювання щитоподібної залози

Пропонуємо розвіяти деякі міфи, які допоможуть краще зрозуміти захворювання щитовидної залози:

- Люди з гіпотиреозом можуть схуднути, оскільки надмірна вага може бути викликана не лише дисфункцією щитовидної залози або прийомом ліків.

- Захворювання щитовидної залози не завжди є спадковими.

- Тривале вживання ліків для щитовидної залози НЕ вплине на життєво важливі органи, такі як нирки, серце і печінка.

- Зміни в раціоні харчування, йога та фізичні вправи самі по собі НЕ можуть захистити від захворювань щитовидної залози.

Раніше OBOZ.UA опублікував продукти, що стимулюють нормальну роботу ендокринної системи.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader