Одна проста звичка жінок може подовжити життя: нове дослідження
Одна проста звичка жінок може подовжити життя: нове дослідження

Одна проста звичка жінок може подовжити життя: нове дослідження

Хоча жінки зазвичай живуть довше, ніж чоловіки, існує проста, але ефективна звичка, яку можна додати до вашої рутини для ще більшого продовження життя. Крім того, ця зміна сприятиме вашому здоров’ю.

Дослідження, проведене Університетом Джорджії, показало, що хоча жінки живуть довше, ніж чоловіки, вони частіше хворіють. Це не дуже приємна новина, але дослідження свідчить, що жінки можуть значно знизити ризик захворювань, споживаючи яскраві овочі та фрукти, пише eatthis.com.

Йдеться про каротиноїди, які містяться у кавунах, апельсинах, помідорах, болгарському перці, ямсі, капусті та шпинаті. Запишіть їх до свого списку покупок, адже ці яскраві продукти є важливими для збереження когнітивних та зорових здібностей і допомагають вам жити довше.

Біллі Р. Хаммонд, співавтор дослідження та представник департаменту психології та наук про мозок Коледжу мистецтв і наук імені Франкліна, зазначає, що чоловіки частіше хворіють на хвороби, які швидше вбивають, тоді як жінки страждають на хронічні захворювання. Наприклад, дві третини всіх випадків дегенерації жовтої плями та деменції у світі припадають на жінок. Ці хвороби можна попередити завдяки здоровому способу життя.

Дослідники проаналізували попередні дослідження та виконали огляд дегенеративних розладів, включаючи деменцію та аутоімунні захворювання, які частіше діагностуються у жінок. Хаммонд пояснює, що майже 80% всіх аутоімунних захворювань припадають на жінок. Через цю біологічну вразливість жінкам потрібна додаткова профілактика.

Чоловіки мають менше жиру, ніж жінки, а додатковий жир у жінок зберігає мінерали та вітаміни, що важливо під час вагітності. Але це означає, що менше цих важливих вітамінів доступно для мозку та сітківки, це збільшує ризик дегенеративних проблем у жінок. Вживаючи багато яскравих фруктів і овочів, ви покращуєте споживання антиоксидантів, зокрема зеаксантину та лютеїну. Ці каротиноїди корисні для збереження здоров'я очей і мозку.

Хаммонд зазначає, що чоловіки та жінки споживають приблизно однакову кількість каротиноїдів, але жінкам потрібно більше. Загалом, рекомендації щодо дієти однакові для чоловіків і жінок, але це має змінитися, оскільки жінкам потрібно враховувати свої біологічні потреби. Додавання каротиноїдів у вигляді добавок теж є варіантом, хоча Хаммонд рекомендує отримувати ці речовини з природних джерел. Дієта впливає на мозок, особистість, настрій та навіть схильність до гніву, тому важливо усвідомлювати її вплив на здоров'я.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як дожити до 100 років.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader