Ні на що не схожий: у центрі Чумацького Шляху виявлено загадковий об'єкт, випускає радіосигнали
Ні на що не схожий: у центрі Чумацького Шляху виявлено загадковий об'єкт, випускає радіосигнали

Ні на що не схожий: у центрі Чумацького Шляху виявлено загадковий об'єкт, випускає радіосигнали

Вчені виявили аномалію під час вивчення центру нашої галактики і цей об'єкт не схожий ні на що відоме науці.

Автори дослідження, опублікованого в Astrophysical Journal Letters, за допомогою радіотелескопа ALMA виявили дивний об'єкт, який випромінює мікрохвилі поруч із центром Чумацького Шляху. Жоден з відомих об'єктів не підходить під опис того, що знайшли астрономи. Хоча є деякі припущення щодо того, що це може бути, пише Popular Mechanics.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астрономи вже мають великий список дуже дивних об'єктів і явищ у Чумацькому Шляху. Але те, що виявили автори дослідження, поставило їх у глухий кут. Науковці знайшли невідомий об'єкт недалеко від центру нашої галактики, який випромінює лише радіохвилі дуже маленького діапазону.

Це відкриття було зроблено за допомогою радіотелескопа ALMA, який може аналізувати електромагнітне випромінювання, що виходить із космосу, на довжинах хвиль міліметрового і субміліметрового діапазону.

Астрономи виявили джерело мікрохвиль, яке отримало назву G0,02467-0,0727 і вважають, що воно складається з холодного пилу і газу, який швидко рухається. Але воно випускає тільки мікрохвильове випромінювання. Учені порівняли характеристики цього загадкового об'єкта з відомими явищами та об'єктами, але не знайшли ідеального збігу. Автори припустили, що може бути:

  • протозірка, тобто зірка, яка ще не стала повноцінним астрономічним об'єктом;
  • газова хмара, яка стискається під дією гравітації;
  • злиття зірок;
  • високошвидкісна компактна газова хмара;
  • чорна діра проміжної маси.
Автори більше схиляються до того, що це радіоджерело може бути злиняєм двох зірок або ж чорною дірою проміжної маси
Фото: New Atlas

Але більшість цих джерел або не узгоджуються з даними, або не повністю їх пояснюють. Тому виявлений об'єкт є унікальним і ні на що повністю не схожим.

Все-таки з вищенаведеного списку, автори більше схиляються до того, що це радіоджерело може бути злиняєм двох зірок або ж чорною дірою проміжної маси. Але жодна з цих гіпотез не ідеальна. Хоча більш переконливо звучить гіпотеза про злиття зірок, вчені вказують на те, що маса пилу значно більша, ніж спостережувана маса в будь-якому іншому залишку злиття. Що стосується гіпотези про чорну діру, то вчені також кажуть, що виявлений об'єкт не можна пояснити відомими характеристиками таких чорних дір.

Автори дослідження також припускають, що невідоме джерело мікрохвиль може все ж бути добре замаскованим відомим об'єктом. Хоча з іншого боку залишається можливість, що це абсолютно нове явище. Астрономи мають намір продовжити спостереження і виявити раніше непомічені особливості об'єкта, що допоможе з'ясувати, що ж це насправді таке.

Як уже писав Фокус, вчені з'ясували, як вибухи наднових впливають на Землю. Автори дослідження вважають, що у Землі є сильний захист від потужного космічного випромінювання.

Також Фокус писав про те, що фізики змогли з'ясувати, яку найбільшу масу може мати фотон. Відомо, що це безмасова частинка світла. Якщо з'ясується. Що вона все ж має масу, то це означатиме відкриття абсолютно нової фізики.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader