Кабінет міністрів розглянув законопроект, який має усунути прогалини у законодавстві з контролю за виробництвом та обігом харчових доповнювачів (дієтичних добавок). Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
– Члени уряду підтримали важливий законопроект, мета якого – убезпечити громадян. Біологічно активні добавки – це не чудодійні ліки проти всіх хвороб. Їхнє призначення є допоміжним. Відповідно, є значні відмінності в регулювання їх обігу від обігу лікарських засобів, - зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
За його словами, наразі є окремі випадки, коли під виглядом БАДів (біологічно активні добавки) реєструються лікарські засоби, зазначив міністр. Це вводить в оману споживача та несе ризики для здоров'я людей. Тому повинні усунути наявні законодавчі прогалини, щоб реєстрація та обіг та лікарських засобів, які проходять клінічні випробування та мають доведену ефективність, та біологічно активних добавок, які такої підтвердженої ефективності не мають, було чітко врегульовано та жодні маніпуляції не були можливими, резюмував він.
У МОЗ також зазначили, що система державного контролю потребує вдосконалення. Через наявні прогалини недобросовісні суб'єкти господарювання допускають зловживання, зокрема не здійснюють реєстрацію лікарських засобів та реалізують їх під виглядом харчових доповнювачів (дієтичних добавок).
- 13 лютого в МОЗ розповіли, що минулого року лікарі виписали 142,4 тис. електронних рецептів на препарати для лікування розладів поведінки, психіки та епілепсії.
- З жовтня минулого року пацієнтам більше не потрібно особисто відвідувати лікаря для отримання першого електронного рецепту, що раніше було обов'язковим.