На саміті НАТО у Вашингтоні наступного тижня Україні запропонують "конкретні шляхи" для прискорення її вступу до Альянсу. Також обговорюватимуть, як допомогти Україні захиститися від російської агресії та підготуватися до членства в НАТО.
Про це повідомив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс, інформує "Голос Америки". За його словами, в підсумковій декларації країни-члени НАТО підтвердять, що Україна стане членом Альянсу, хоча конкретне формулювання ще узгоджується.
"Сполучені Штати і всі союзники по НАТО сказали, що майбутнє України в НАТО. На цьому саміті ми розгорнемо конкретні шляхи, за допомогою яких НАТО може допомогти Україні захистити себе від російської агресії, побудувати майбутню потужність, необхідну для стримування росії, і здійснити необхідні реформи, щоб зробити себе сильнішим кандидатом на членство в НАТО.
Разом це те, що ми називаємо "містком до членства" в НАТО. Підтримка, яку ми збираємося надати на саміті, дійсно допоможе прискорити шлях України до членства в НАТО" – сказав Джонс.
На запитання про те, чи буде такий "міст" незворотнім, представник Держдепу зазначив, що "формулювання декларації все ще обговорюється між союзниками по Альянсу".
"В альянсі вже заявили, що Україна стане членом НАТО", – додав він.
Лідери НАТО зберуться на саміт Організації Північноатлантичного договору у Вашингтоні з 9 по 11 липня, частково щоб відзначити 75-ту річницю військового Альянсу.
На саміт запросять міністрів закордонних справ 35 країн-партнерів, які не є членами НАТО. За словами Джонса, одним з ключових пунктів порядку денного є розвиток стійкості цих союзників у протистоянні загрозам і викликам з боку Китаю.
Зазначимо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявив, що на липневому саміті у Вашингтоні Україна не почує конкретних дат вступу до Північноатлантичного альянсу. Натомість очікується "чітке повідомлення про перспективи членства" нашої держави в НАТО.
Як відомо, лідери України та США Володимир Зеленський та Джо Байден 13 червня підписали угоду про гарантії безпеки. Вона діятиме десять років. У двосторонній угоді йдеться про безпеку, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!