Білі чи коричневі: як впливає колір яєць на їхню якість та корисні властивості
Білі чи коричневі: як впливає колір яєць на їхню якість та корисні властивості

Білі чи коричневі: як впливає колір яєць на їхню якість та корисні властивості

Яйця бувають різних розмірів, форм і навіть кольорів, але чи впливає це якось на їхню харчову цінність та користь для організму, і які яйця найкраще купувати.

Насправді, все дуже просто. Кури з білим пір'ям несуть білі яйця, а ті, у кого коричневе пір'я, несуть коричневі яйця. Проте, незважаючи на різний колір шкаралупи, немає ніякої різниці в їхній поживній цінності. Більше значення має походження яєць, наприклад, ви можете вибрати яйця від курей вільного вигулу або органічні. Про це пише Health Digest.

У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!

Фото: Freepik

Після покупки, ви також можете виявити, що у деяких яєць жовток темніший, ніж у інших, особливо якщо ви купили яйця від курей вільного вигулу. За даними Університету штату Південна Дакота, колір жовтка пов'язаний з раціоном курки, тому ті, кого годують пшеницею, несуть яйця зі світлішим жовтком, тоді як тварини, яких годують раціоном, багатим на каротиноїди, дають яйця з темно-помаранчевим жовтком.

Хоча деякі люди віддають перевагу темнішим жовткам, бо вважають їх кориснішими, між ними немає практично ніякої різниці. Але це не означає, що ці яйця повністю однакові. Деякі види яєць можуть бути збагачені певними поживними речовинами

Яйця можуть стати чудовим доповненням до вашого раціону. Згідно з My Food Data, кожен великий сорт містить 72 калорії і понад 6 грамів білка. Вони є хорошими джерелами селену, вітамінів групи В, лютеїну і зеаксантину. Ви також отримаєте 27% від рекомендованої добової дози холіну для регулювання функцій мозку і нервової системи.

Фото: Freepik

Деякі місцеві фермери можуть годувати своїх курей різними видами рослин, які можуть впливати на колір і поживність яєчного жовтка. Стаття в журналі Nutrients за 2021 рік розглядала, як базилік, кульбаба і чорнобривці змінюють склад яйця. Ці рослини, як правило, містять більше каротиноїдів, що забезпечують не тільки пігмент, а й антиоксиданти. Додавання цих рослин до раціону курей збільшило рівень каротиноїдів у яєчних жовтках, але недостатньо, щоб мати істотний вплив.

На органічних фермах кури харчуватимуться травою, зеленню та іншими рослинами, які можна знайти на пасовищі. Згідно зі статтею 2016 року в журналі Livestock Science, якщо птахи харчуються травою, їхні яйця міститимуть більше омега-3 жирних кислот. Деяким навіть дають лляне насіння, щоб підвищити вміст омега-3 в яйці.

Відмінності в поживній цінності яєць

Фото: Freepik

Місце походження яєць може створювати деякі невеликі відмінності в поживній цінності. Дослідження 2015 року в журналі Journal of Elementology проаналізувало поживні речовини в яйцях з комерційних ферм, органічних ферм і невеликих ферм. В органічних яйцях на 60% більше жиру в білку і на 17% більше жиру в жовтку.

За даними Міністерства сільського господарства США, типовий яєчний білок містить менше 0,08 грама жиру, тож це означає, що органічний яєчний білок може містити 0,13 грама жиру. Це все ще досить мало. Більша частина з 5 грамів жиру у великому яйці надходить з яєчного жовтка, так що органічне яйце може містити 5,85 грама жиру. Іншими словами, різниця між органічними і стандартними продуктами відносно невелика.

Фото: Freepik

Порода курей і її корм можуть мати значення в поживності яєць, згідно зі статтею 2020 року в журналі Poultry Science. Коли один тип курей годували ферментованою їжею, у нього підвищувався рівень амінокислоти цистеїну, яка допомагає вашому організму виробляти колаген для поліпшення волосся, шкіри та нігтів. Однак в іншої породи курей, яку годували тією ж їжею, не було більшої кількості цієї амінокислоти. Стаття 2022 року в журналі Journal of Poultry Science також виявила, що деякі породи курей виробляють яйця, які зберігають більше лютеїну — типу каротиноїду, що може захистити ваші очі від ушкодження сонячним світлом та очних хвороб — у жовтку, ніж інші.

Загалом істотної різниці в тому чи іншому виді яєць немає, тому не варто гнатися за розміром, формою або кольором. Однак органічні яйця, дійсно, можуть бути трохи поживнішими.

Нагадаємо, дієтолог розповів, чи можна їсти щодня курячі яйця і худнути.

Раніше Фокусписав про те, що є й інші продукти, які містять навіть більше білка, ніж яйця, і можуть внести у ваш раціон смакове розмаїття.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader