Одним із перших, хто прокоментував замах на Трампа був чинний президент США Джо Байден. Він заявив, що молиться за свого політичного опонента та його родину. Також політик наголосив, що в США немає місця подібному насильству, тому американці мусять об'єднатися як нація і засудити його.
Як реагували світові лідери та політики
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу теж не забарився з реакцією. У соцмережі "Х" він написав: "Сара ( дружина – 24 Канал) і я були шоковані очевидним нападом на президента Трампа. Ми молимося за його безпеку та якнайшвидше одужання".
Голова італійського уряду Джорджа Мелоні висловила Трампу співчуття і побажала одужання. Вона зазначила, що сподівається, що "найближчими місяцями передвиборної кампанії діалог і відповідальність візьмуть гору над ненавистю і насильством".
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан написав: "Мої думки та молитви з Президентом Трампом в ці темні години".
Про те, що він вражений шокуючими кадрами з мітингу Трампа, сказав прем'єр Британії Кір Стармер. Політик також побажав американцю одужання.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який нещодавно побував у Москві, засудив замах на свого "друга" Дональда Трампа.
Глибоко стурбований нападом на мого друга, колишнього президента Дональда Трампа,
– написав він у "Х".
У ЗМІ пригадали, що під час дводенного візиту Трампа до Індії у 2020 році два лідери трималися за руки та хвалили один одного перед величезним натовпом у місті Ахмедабад у Гуджараті.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловився наступним чином: "Напад на кандидата в президенти США Дональда Трампа є підлим. Бажаю йому якнайшвидшого одужання. Мої думки також з людьми, які постраждали від нападу. Такі акти насильства загрожують демократії".
Лідер Китаю Сі Цзіньпін сказав, що стурбований стріляниною в колишнього президента Трампа і теж висловив співчуття.
Прем'єр-міністр Ірландії Саймон Харріс назвав стрілянину в Пенсильванії "страшною і неправильною".
Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі розповів, що із занепокоєнням стежив за підступним інцидентом, який стався з колишнім президентом США і кандидатом у президенти Дональдом Трампом.
Президент Франції Еммануель Макрон написав, що він думками разом з Трампом. "Це трагедія для наших демократій. Франція поділяє шок і обурення американського народу", – додав політик.
Також висловили співчуття і засудили політичного насильства виступили прем'єр-міністр Нідерландів Дік Шуф, прем'єр Канади Джастін Трюдо, прем'єр Австралії Ентоні Альбанезе,
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн написала наступне:
Я глибоко шокована стріляниною, яка сталася під час передвиборчого мітингу колишнього президента Трампа. Бажаю Дональду Трампу якнайшвидшого одужання і висловлюю свої співчуття родині невинної жертви. Політичному насильству немає місця в демократії.
До неї долучилися також високий представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки, віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель, президентка Європейського парламенту Роберта Мецола та президент Європейської ради Шарль Мішель.
Я шокований спробою вбивства колишнього президента Трампа. Я бажаю йому якнайшвидшого одужання і моїми думками з постраждалими. Я засуджую цей напад. Політичному насильству немає місця в наших демократіях,
– відреагував генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Колишній президент США і демократ Барак Обама наголосив, що у нашій демократії немає місця для політичного насильства. Інший експрезидент США Білл Клінтон написав: "Ми з Гілларі вдячні за те, що президент Трамп у безпеці, наше серце розбито через всіх, хто постраждав від нападу на сьогоднішньому мітингу в Пенсільванії, і ми вдячні за швидкі дії Секретної служби США".
Що сказали в Україні
Президент Зеленський зазначив, що був нажаханий звісткою про стрілянину у Трампа.
Такому насильству немає виправдань та не повинно бути місця будь-де у світі. Насильство ніколи не має перемагати,
– заявив президент.
Посол України в США Оксана Маркарова зазначила, що усі винні мають понести відповідальність.