Знайдено баланс: учені назвали ідеальну кількість годин, що проводяться за екранами, для дітей
Знайдено баланс: учені назвали ідеальну кількість годин, що проводяться за екранами, для дітей

Знайдено баланс: учені назвали ідеальну кількість годин, що проводяться за екранами, для дітей

У сучасному світі цифрові розваги нерідко займають більшу частину активного дня дітей і підлітків, що не завжди добре впливає на їхню поведінку. Проте вченим вдалося з'ясувати кількість годин, за якої їхній стан і поведінка не погіршуються.

Нещодавнє дослідження показало, що різке скорочення часу, який діти проводять за екранами, лише до трьох годин на тиждень може значно поліпшити їхнє психічне здоров'я і поведінку всього за два тижні. Такий метод, хоч і радикальний, позитивно впливає на стан дітей, впевнені автори, пише StudyFinds.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

У дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Network Open і проведеному під керівництвом доктора Йеспера Шмідта-Перссона з Університету Південної Данії, взяли участь 89 родин із 181 дитиною віком від 4 до 17 років. Під час дослідження ці сім'ї були розділені на дві групи: одна продовжувала дотримуватися звичних годин, проведених за екраном, а інша скоротила цей час до трьох годин на тиждень на людину, що значно менше звичайних семи-восьми годин на день, які багато дітей проводять біля екранів розважальних пристроїв.

Важливо Нас усіх надули. Окуляри, що блокують синє світло, насправді не працюють — доведено вченими

Уже через два тижні діти в групі зі скороченим екранним часом продемонстрували помітні поліпшення в загальній поведінці та емоційному стані. Використовуючи опитувальник "Сильні сторони і труднощі" (SDQ), дослідники виявили, що ці діти перейшли з категорії "прикордонних" у категорію "нормальних" щодо поведінкових труднощів. Це швидке поліпшення передбачає потенційну користь навіть короткострокового скорочення часу, проведеного за екраном, для психічного здоров'я дітей, підсумували автори.

Зокрема, у дослідженні спостерігалося значне поліпшення інтерналізаційних симптомів, таких як емоційні проблеми та труднощі з однолітками, а також просоціальної поведінки, що охоплює уважність і допомогу іншим. Ці результати свідчать про те, що обмеження екранного часу допомагає дітям краще справлятися зі своїми емоціями і більш позитивно взаємодіяти з однолітками.

Доктор Шмідт-Перссон уточнив, що тригодинне обмеження стосується саме екранного часу у вільний час, виключаючи необхідне використання екрану для виконання шкільних завдань, що свідчить про поміркованість, а не повне виключення екранного часу, як правильну тактику. З огляду на сучасний цифровий ландшафт, у якому екранний час дітей сягнув безпрецедентного рівня, дане дослідження надає своєчасні та практичні висновки для батьків.

Згідно з опитуваннями, багато дітей і підлітків щодня проводять від семи до восьми годин біля екранів з розважальною метою, не враховуючи використання екранів в освітніх цілях. Хоча попередні дослідження вказували на зв'язок між надмірним перебуванням біля екрана і поганим психічним здоров'ям, це дослідження — одне з перших, яке встановило причинно-наслідковий зв'язок за допомогою рандомізованого контрольованого випробування.

Дослідники виступають за збалансований підхід до використання екрану, закликаючи сім'ї встановлювати розумні обмеження і разом з дітьми займатися альтернативними видами діяльності. Результати дослідження пропонують батькам чітку і досяжну мету: обмеження екранного часу до трьох годин на тиждень може принести значну користь, включно з поліпшенням емоційного стану, поліпшенням стосунків з однолітками та зростанням просоціальної поведінки, якщо цього вимагає ситуація.

Раніше Фокус писав про те, що дальтонізм почали лікувати за допомогою генної терапії. Вчені за допомогою генної терапії вперше наділили невелику групу дальтоніків здатністю сприймати колір, давши надію на барвисте майбутнє сотням тисяч людей.

Також Фокус писав про те, що вчені змогли відновлювати зір, втрачений через спадкове захворювання. Дослідники створили новий метод, який може допомогти частково відновити зір людям.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Теги за темою
Діти Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader