У зоні ризику мільйони людей. Учені розповіли, скільки потрібно спати без наслідків для здоров'я
У зоні ризику мільйони людей. Учені розповіли, скільки потрібно спати без наслідків для здоров'я

У зоні ризику мільйони людей. Учені розповіли, скільки потрібно спати без наслідків для здоров'я

Нове дослідження показує, що недостатній або надмірний сон може значно погіршити здоров'я мільйонам людей.

Данське дослідження, результати якого буде представлено на щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення діабету (EASD) у Мадриді, показало, що надлишковий сон збільшує мікропошкодження судин на 31% у людей з діабетом, а недостатній сон — на 38%, пише Gloucestershire Live.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Учені наголосили на важливості підтримки тривалості сну від семи до дев'яти годин на добу для оптимального здоров'я. У дослідженні взяли участь 400 осіб із нещодавно діагностованим діабетом 2-го типу, симптоми якого спостерігалися понад три роки. Основна увага в дослідженні була приділена мікросудинним пошкодженням, які вражають дрібні кровоносні судини і можуть призвести до сліпоти та ниркової недостатності.

Автори дослідження зазначили, що вік посилює вплив нерегулярного режиму сну на здоров'я мікросудин. За даними Gloucestershire Live, 12 % учасників повідомили, що не отримують достатньої кількості сну, а 28 % — що сплять надмірно. Ці дані свідчать про те, що для ефективного управління ризиками для здоров'я, пов'язаними з діабетом, необхідно дотримуватися балансу тривалості сну.

Важливо Чому люди сплять: уперше наука отримала пряму відповідь на це запитання

Мікросудинні ускладнення — серйозна проблема для людей з діабетом. Приблизно у 20 % людей з діабетом розвиваються проблеми з нирками, що може призвести до діалізу або пересадки нирки. Крім того, мікросудинні проблеми можуть сприяти підвищенню артеріального тиску, розвитку серцево-судинних захворювань та інсультів. Дослідження підкреслює необхідність управління сном як частини комплексного підходу до лікування діабету.

У своєму обговоренні автори дослідження заявили: "У пацієнтів із нещодавно діагностованим діабетом 2 типу як коротка, так і довга тривалість сну асоціюється з вищою поширеністю мікросудинних захворювань порівняно з оптимальною тривалістю нічного сну. Вік посилює зв'язок між короткою тривалістю сну та мікросудинними захворюваннями, що свідчить про підвищену вразливість літніх людей".

Щоб додати контекст до цих висновків, варто відзначити ширший вплив сну на загальний стан здоров'я. Наприклад, дослідження Національного інституту здоров'я показало, що хронічне недосипання може призвести до підвищеного ризику серцево-судинних захворювань, ожиріння і порушення імунної функції. Крім того, Американська кардіологічна асоціація підкреслює важливість сну для підтримки здоров'я серця, вказуючи, що як якість, так і тривалість сну життєво важливі для профілактики захворювань, пов'язаних із серцем. Ця ширша перспектива підкреслює взаємозв'язок між сном і здоров'ям, посилюючи важливість результатів данського дослідження для лікування діабету.

Раніше Фокус писав 5 рекомендацій щодо поліпшення сну. Мільйони людей по всьому світу страждають від нестачі сну, але довгий і тривожний сон нічим не кращий, тому експерти підготували список простих дій, що дають змогу досягти безтурботного і міцного сну.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Теги за темою
Здоров'я наука захворювання
Джерело матеріала
loader
loader