На крок ближче до вічного життя. Знайдено Святий Грааль, що подовжує життя і запобігає сивині
На крок ближче до вічного життя. Знайдено Святий Грааль, що подовжує життя і запобігає сивині

На крок ближче до вічного життя. Знайдено Святий Грааль, що подовжує життя і запобігає сивині

Дослідники заявили про розробку препарату Святого Грааля, який здатний збільшити тривалість життя і запобігти розвитку раку.

Століттями вчені намагаються розгадати секрет вічного життя або хоча б виявити те, що здатне збільшити його тривалість і захиститися від розвитку хвороб. Тепер учені заявляють, що стали на крок ближче до розкриття секретів боротьби зі старінням, пише Daily Mail.

Команда з Лабораторії медичних наук Ради медичних досліджень Великої Британії заявила про розробку препарату Святого Грааля, який відключає білок, пов'язаний із прискоренням старіння. Результати показують, що лікування подовжує тривалість життя щурів на 25%.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Експеримент тривав 25 тижнів і через цей час у піддослідних уже спостерігався менший ризик розвитку раку, відсутність сивини, поліпшення зору та м'язової функціональності. Результати показують, що щури у віці 75 тижнів, що відповідає 55-річній людині, жили в середньому 155 тижнів, як порівняти зі 120 тижнями в контрольної групи, яка не отримала лікування.

Відомо, що люди близько 450 мільйонів років тому успадкували білок інтерлейкін-11 від риб. Цей ген, як з'ясували вчені, пов'язаний із хронічним запаленням, рубцюванням тканин органів, порушенням обміну речовин, а також м'язовою атрофією і фіброзом серця. За словами співавтора дослідження, професора Стюарта Кука, результати дослідження видаються вельми дивовижними.

Тварини у віці 75 тижнів, що еквівалентно 55-річній людині, які отримували препарат (праворуч), жили в середньому 155 тижнів порівняно зі 120 тижнями у тварин, які не отримували лікування (ліворуч)
Фото: Duke University

Команда виявила, що у мишей, які отримують лікування, був нижчий ризик розвитку раку, а також не спостерігалося ранніх ознак старіння і слабкості. Водночас спостерігалося зниження м'язової атрофії та поліпшення м'язової сили. Простими словами, миші, які отримали препарат, були значно здоровішими за контрольну групу.

Вчені визнають, що експерименти були проведені лише на гризунах, а тому будуть потрібні додаткові дослідження на людях. Утім, команда натхненна тим, що можливість того, що препарат зможе надати аналогічний ефект на людей похилого віку, є вельми привабливою.

Препарат тестують на пацієнтах із фіброзом легень, який виникає, коли легені вкриваються рубцями і їм стає важко дихати
Фото: Duke University

Зазначимо, що наразі лікування анти-IL-11 вже проходить клінічні випробування на людях при інших захворюваннях. Команда вважає, що ці дослідження відкривають чудові можливості для вивчення впливу на людей, які старіють, у майбутньому. Професор Кук також зазначає, що попри те, що робота ще не завершена, у вчених немає причин вважати, що препарат може бути небезпечним для людини.

У рамках свого дослідження команда провела два експерименти: перші генетично модифіковані щури виключили IL-11. Видалення подовжило життя тварин у середньому більш ніж на 20%. У другому щурам ввели препарат проти IL-11, що не дає змоги білка викликати вікові ефекти в організмі. Тривалість життя як самців, так і самок щурів збільшилася на 25%. Результати роботи вчених було опубліковано в журналі Nature.

Раніше Фокус писав про те, що вчені стверджують, що звернули старіння назад: що відомо.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader