Заступник командира Максим Жорін висловив надію, що надалі замість "людей, до яких дуже багато питань" повертатимуть гідних воїнів. З його слів, якщо з військовополоненим, якого звинувачують у співпраці з РФ, не працюють спецслужби, за справу можуть взятись захисники.
17 липня Україна повернула з полону 95 бійців. Невдовзі з’явилась інформація, що серед військовополонених був Максим Бобилев, який співпрацював з РФ. Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін в ефірі "День.LIVE" 18 липня заявив, що це може "спровокувати" ветеранів та військовослужбовців.
"В останньому обміні поміняли людину, яка в полоні на території таборів, в яких вони знаходились, разом з адміністрацією таборів цих (і Оленівки, і інших) знущалась з українських військових", — зазначив він.
Жорін пояснив, що бійця впізнали на фотографіях, зроблених після обміну.
"Я сподіваюся, що спецслужби вже з ним працюють, тому що інакше це може спровокувати якість дії безпосередньо вже від військових та ветеранів. Тому, що дуже багато свідчень від тих, хто знаходився у полоні, про те, що саме ця людина співпрацювала і допомагала в тому числі катувати українських військових", — розповів заступник командира.
З його слів, у 3 ОШБр раді поверненню військовополонених, однак "досить складно" спостерігати, що раз за разом у списках немає жодного "азовця". Військовий підтвердив, що обміни відбуваються непросто, і росіяни "не хочуть міняти".
"Але все ж таки ми дуже сильно сподіваємося, що замість ось таких людей, до яких дуже багато питань, ми все ж таки нарешті побачимо достойних наших побратимів, яких вже досить давно не міняли", — зауважив він.
Жорін підкреслив, що "азовці" перебувають у "специфічних" та важчих умовах, ніж більшість інших полонених.
Повернення з полону Максима Бобилева: що відомо
Колишній військовополонений Віктор "Лелека" Лахно заявив, що 17 липня у межах обміну полоненими повернувся додому Максим Бобилев. Він повідомив, що цей чоловік співпрацював з ворогом, був причетний до побиття "азовців" та хотів отримати російський паспорт. У ГУР запевнили, що проводять перевірку.
18 липня радник голови ОП Михайло Подоляк пояснив, що повертати з полону треба усіх, але потім військовополонених перевіряють. З його слів, якщо підозри підтвердяться, це призведе до юридичної відповідальності. Водночас політик попередив, що такі випадки не мають дискредитувати сам процес обміну.
Нагадаємо, у ЗМІ повідомили, що Франція підготує та забезпечить технікою цілий полк українських військових.