До 30 тисяч: народні депутати просять Конституційний суд про підвищення пенсій
До 30 тисяч: народні депутати просять Конституційний суд про підвищення пенсій

До 30 тисяч: народні депутати просять Конституційний суд про підвищення пенсій

Конституційний Суд погодився розглянути подання 56 нардепів, які просять змінити правила нарахування пенсій. Якщо буде відповідне рішення, то вони зможуть претендувати на відшкодування не доплачених коштів.

Народні депутати не задоволені законодавчими нормами, відповідно до яких їм нараховують пенсію. Тому вони звернулись до Конституційного суду з проханням, щоб ці норми змінили. Якщо це станеться, то парламентарі отримуватимуть пенсію 29 тис. грн. Про деталі конституційного подання нардепів розповіли на порталі "Обозреватель".

Журналісти звернули увагу на конституційне подання, яке надійшло до Конституційного суду 13 червня 2024 року. Документ підписали 56 нардепів і містить 49 сторінок. У тексті вказується, що згідно з чинними законами, вони отримують пенсію у розмірі 60% від зарплати чинних народних депутатів. При цьому виплати індексуються, але не перераховуються, як для решти громадян. На думку авторів подання, це порушує їхні конституційні права. Вони пропонують оновити низку законів і їм тоді перерахують пенсії. Крім того, ідеться у статті, з'явиться можливість вимагати від держави відшкодування недотриманих коштів.

За оцінками, викладеними на порталі, народні депутати матимуть пенсію, яка зросте до 29 тис. грн. Розмір підвищення — на 10 тис. грн.

Пенсії нардепів — деталі

На порталі Конституційного суду можна ознайомитись з текстом подання нардепів №3/ 217 (24) від 13.06.2024 і власноручними резолюціями тих, хто його підписав.

На перших 30 сторінках — пояснення. що не так з законами, які обмежили пенсії парламентарів.

Пенсії нардепів - Конституційне подання, сторінка 1
Фото: Скриншот
Пенсії нардепів - оґрунтування підняння виплат
Фото: Скриншот

В кінці — п'ять сторінок 56 підписів:

  • "Слуга народу" — 20 нардепів (Людмила Буймістер, Тетяна Грищенко, Максим Пашковський, Олександр Федієнко, Євгеній Брагар, Олександр Копиленко, Андрій Клочко, Олег Арсенюк, Ірина Кормишкіна, Ігор Кривошеєв, Ігор Герасименко, Анатолій Костюх, Андрій Богданець, Сергій Литвиненко, Сергій Гривко, Максим Зуєв, Валерій Колюх, Олена Копанчук, Вікторія Вагнєр, Олексій Кузнєцов);
  • "Опозиційна платформа за життя" — 13 (Антоніна Славицька, Юрій Бойко, Олександр Колтунович, Сергій Льовочкін, Віталій Борт, Григорій Мамка, Юлій Іоффе, Микола Скорик, Суто Мамоян, Василь Німченко, Сергій Ларін, Михайло Папієв, Юрій Павленко, Муса Магомедов);
  • "Батьківщина" — п'ять (Сергій Євтушок, Іван Кириленко, Михайло Цимбалюк, Вадим Івченко, Андрій Пузійчук, Валерій Дубіль, Андрій Кожем'якін);
  • "Відновлення України" — троє (Олександр Ковальов, Олександр Лукашев, Роман Іванісов);
  • "За майбутнє" — один (Анна Скороход);
  • "Довіра" — один (Борис Приходько).
Пенсії нардепів - сторінка підписів 1
Пенсії нардепів - сторінка підписів 2
Пенсії нардепів - сторінка підписів 3
Пенсії нардепів - сторінка підписів 4
Пенсії нардепів - сторінка підписів 5

На сторінці Конституційного Суду вказано, що "ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі". У мережі поки що не відшукалось коментарів нардепів щодо ідеї підняття пенсій.

Нагадуємо, 18 липня у Верховній Раді прийняли у першому читанні закон про угоду зі слідством, згідно з яким корупціонери можуть уникнути покарання. Напередодні підтримали постанову, завдяки якій підняли зарплати помічникам парламентарів.

Джерело матеріала
loader
loader