Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван не зміг дати конкретну відповідь на питання про те, чи дозволять США Україні використовувати американське озброєння для глибших ударів по території Росії. Умови можуть змінюватися в залежності від ситуації.
Про це він заявив на конференції в Аспенівському Інституті 19 липня. Салліван зазначив, що це питання вже обговорювалося з президентом на пресконференції після саміту НАТО.
Президент США підкреслив, що Вашингтон постійно переглядає свою політику відповідно до змін у війні та потребам України. Це означає, що умови використання американського озброєння можуть змінюватися в залежності від ситуації.
"Це питання ставили президенту на пресконференції після саміту НАТО, і він, по суті, сказав, що ми постійно дивимось на ситуацію, – що потрібно Україні, що ми можемо запропонувати, і відповідно робимо свої судження. І зі зміною війни в Україні змінюється наша підтримка, розвиваються можливості, які ми надаємо, змінюються параметри, які ми їм встановлюємо. Тож я не можу дати однозначної відповіді на це питання щодо майбутнього", – сказав він.
Він також нагадав, що президент Байден вже коригував політику щодо використання озброєння, дозволивши Україні завдавати удари по території Росії в певних випадках, коли Росія активізувала свої дії біля Харкова.
Салліван підкреслив, що США є важливим партнером для України, але не може передбачити, як зміниться політика нової адміністрації. Він висловив впевненість, що перехід координації збройної підтримки до НАТО забезпечить стабільність допомоги Україні, незважаючи на політичні зміни у Вашингтоні.
"Я не можу передбачити, що станеться восени чи наступного року. Те, що я можу вам сказати, що встановлення цієї архітектури (безпекової допомоги Україні з боку країн НАТО, - ред.), на мою думку, дає нам найкращу можливість забезпечити Україні підтримку, якої вона не просто потребує, а принципово заслуговує від своїх партнерів на Заході. І я зроблю все можливе, щоб це тривало", – сказав Салліван.
Він також зазначив, що європейські країни вже посилюють свій оборонний потенціал, що, на його думку, допоможе Україні в її зусиллях самозахисту. Салліван підкреслив важливість ролі НАТО у довгостроковій підтримці України, зазначивши, що альянс продовжить свою допомогу впродовж багатьох років, незалежно від змін в американських адміністраціях.
Раніше представниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що після саміту НАТО позиція США щодо дозволу використовувати ракети ATACMS для ударів углиб Росії не змінилася. Водночас вона наголосила, що у Сил оборони України є для таких ударів інше далекобійне озброєння, яке було передано не Вашингтоном.
Як повідомляв OBOZ.UA, радник голови ОП Михайло Подоляк пояснив, що під словосполученням "удари вглиб Росії" Україна розуміє не демонстрацію поодиноких вибухів у РФ, а системну руйнацію російських авіабаз та військових виробництв. Правильна стратегія передбачає ослаблення країни агресора за трьома напрямами.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!