Кілера Вадима Красикова в РФ зустрів особисто Путін
Кілера Вадима Красикова в РФ зустрів особисто Путін

Кілера Вадима Красикова в РФ зустрів особисто Путін

Як пишуть російські журналісти, для обміняних в Анкарі хакерів і шпигунів розгорнули червону доріжку. А президент РФ уже пообіцяв представити їх до державних нагород.

Поки у США радіють поверненню на батьківщину репортера Евана Гершковіча і колишнього морпіха Пола Вілана, борт із росіянами, яких для обміну збирали по всій Європі, вже приземлився в аеропорту "Внуково-2". Для них розгорнули червону доріжку і виставили почесну варту. Володимир Путін особисто привітав шпигунів, хакерів, які повернулися, і засудженого на довічний термін у Німеччині кілера Вадима Красикова. Про це повідомляє Meduza.

Путін подякував "за вірність присязі і обов'язку" тим, хто має відношення до військової служби, і повідомив про представлення їх до держнагород.

До РФ прилетіли десять осіб, зокрема шпигунське подружжя Дульцевих, які проживали в Словенії під аргентинськими паспортами, і двоє їхніх неповнолітніх дітей.

Анна Дульцева обіймає Путіна
Фото: Скриншот

Також обміняли Вадима Красикова, офіцера ФСБ, який 2019 року в берлінському парку вбив Зелімхана Хангошвілі, який брав участь у Другій чеченській війні як польовий командир.

У Німеччині Красиков діяв під ім'ям Вадима Соколова, до Берліна він потрапив через Францію і Польщу. Зелімхана він убив трьома пострілами, під'їхавши до нього на велосипеді. Після Красиков викинув перуку, велосипед і пістолет у річку Шпреє, але його бачили двоє підлітків, які й повідомили в поліцію.

Красиков був затриманий і засуджений на довічний термін. Також вважається, що 2007 року він убив бізнесмена Юрія Козлова в місті Костомукші в Карелії, а 2013 року він був основним підозрюваним у справі про вбивство підприємця Альберта Назарова з Нальчика.

Підсумок сьогоднішнього обміну

Олаф Шольц уже назвав "важким" рішення про угоду з РФ, під час якої Красикова було звільнено. Але він заявив, що "зацікавленість держави у виконанні вироку було зіставлено зі свободою, небезпекою для життя, а в деяких випадках і самим життям невинно засуджених у Росії".

За словами Шольца, дня німецької влади було важливо звільнити тих, хто несправедливо заарештований у в'язницю в РФ, зокрема й з огляду на зобов'язання перед громадянами ФРН.

Під час обміну на батьківщину повернулися німецькі громадяни Дітер Воронін, Ріко Крігер і Патрік Шебель.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про те, кого поміняли під час найбільшого з часів Холодної війни обміну ув'язненими.

Теги за темою
Володимир Путін обмін полоненими
Джерело матеріала
loader
loader