Дослідження показало, що ризик раку від пестицидів можна порівняти з ризиком від куріння
Дослідження показало, що ризик раку від пестицидів можна порівняти з ризиком від куріння

Дослідження показало, що ризик раку від пестицидів можна порівняти з ризиком від куріння

Дослідники оцінили вплив поширених сільськогосподарських пестицидів на рівень захворюваності на рак і виявили, що використання цих пестицидів пов’язане з підвищеним ризиком раку. У сучасному сільському господарстві пестициди мають вирішальне значення для підтримання високих врожаїв та забезпечення продовольчої безпеки. Однак ці хімікати можуть негативно впливати на рослинний і тваринний світ, а також створювати ризики для здоров’я людей.

У ході загальнонаціонального дослідження, що базувалося на популяційному дослідженні, вчені зі США встановили зв’язок між підвищеним ризиком раку через використання сільськогосподарських пестицидів та курінням, який є більш вивченим фактором ризику раку. Результати були опубліковані в журналі Frontiers in Cancer Control and Society.

«У нашому дослідженні ми виявили, що для деяких видів раку вплив використання сільськогосподарських пестицидів можна порівняти за величиною з впливом куріння», — сказав старший автор дослідження, доктор Ісейн Запата, доцент Університету Роккі-Віста, Коледжу остеопатичної медицини в Колорадо.

Контекстуалізація ризику раку

«Ми визнаємо, що людина, яка не є фермером і живе в громаді з інтенсивним сільськогосподарським виробництвом, піддається впливу багатьох пестицидів, що використовуються в її околицях. Це стає частиною їхнього середовища», — каже Сапата.

Дослідники виявили, що в такому середовищі вплив використання пестицидів на захворюваність на рак не поступається впливу куріння. Найсильніший зв’язок спостерігався між неходжкінською лімфомою, лейкемією та раком сечового міхура. У цих видах раку вплив пестицидів був більш вираженим, ніж вплив куріння.

«Ми наводимо перелік основних пестицидів, які спричиняють деякі види раку, але ми підкреслюємо, що важливим є поєднання всіх пестицидів, а не лише один з них», — зазначила Сапата.

Пестицидні коктейлі

Оскільки пестициди не використовуються по одному, дослідники кажуть, що малоймовірно, що в цьому винен якийсь один з них. Хоча деякі пестициди обговорюються частіше, ніж інші, всі вони — а здебільшого їхня комбінація — можуть мати вплив. Відповідно, дослідники включили 69 пестицидів, дані про використання яких доступні через Геологічну службу США. «У реальному світі малоймовірно, що люди піддаються впливу одного пестициду, а скоріше коктейлю пестицидів у своєму регіоні», — каже Сапата.

За словами дослідників, їхнє дослідження є першою комплексною оцінкою ризику розвитку раку з точки зору популяції на національному рівні. Досі жодне широкомасштабне дослідження не розглядало загальну картину і не ставило використання пестицидів у контекст з фактором ризику раку, який вже не викликає сумнівів, у цьому випадку — курінням. «Важко пояснити масштаби проблеми, не представивши жодного контексту, тому ми включили дані про куріння. Ми були здивовані, побачивши оцінки в подібних діапазонах», — сказав Сапата.

Дослідники зазначають, що хоча їхнє дослідження розширює знання про використання пестицидів у США, фактори ризику раку є складними, і оцінка загальної картини може не відображати індивідуальні результати. Наприклад, географія має сильний вплив. У регіонах, де вирощують більше сільськогосподарських культур, наприклад, на Середньому Заході, який відомий своїм виробництвом кукурудзи, зв’язок між пестицидами та захворюваністю на рак був більш вражаючим.

Спонукати людей, навіть тих, хто не часто стикається з пестицидами, замислитися над проблемами, які створює використання пестицидів у більш широкому контексті, — одна з цілей дослідників.

«Кожного разу, коли я йду в супермаркет за продуктами, я думаю про фермера, який брав участь у виробництві цього продукту. Ці люди часто наражають себе на ризик заради моєї зручності, і це відіграє важливу роль у тому, як я ціную цей продукт. Це, безумовно, вплинуло на те, що я відчуваю, коли забутий помідор у холодильнику псується, і мені доводиться викидати його у смітник», — сказав Сапата.

Джерело матеріала
loader
loader