В Інституті вивчення війни США вважають, що російське військове командування має цілу низку варіантів, як відповісти на вторгнення, ймовірно, ЗСУ на територію Курської області. Експерти в останньому своєму звіті припускають, що окупанти не використовуватимуть лише один з них. Та реакція РФ залежить від того, як агресор оцінює чисельність та можливості українських сил.
Варіант 1 — росіяни кинуть у Курську область сили, які вже розгорнуті в межах міжнародного кордону. Йдеться про призовників, прикордонників ФСБ, Росгвардію та інші нерегулярні війська. Вони є менш якісними та менш оснащеними. Та їх застосують, якщо керівництво вирішить, що цього буде достатньо, аби зупинити "альтернативні сили".
Варіант 2 — туди перекинуть Північне угруповання військ, яке зараз функціонує в прикордонних районах Курської, Брянської та Бєлгородської областей. Наразі його можливість проводити ефективні операції й контратаки незрозуміла, а передислокація цих сил може створити вразливі місця на інших ділянка. Але їх відправлять у Курську область, якщо командири визнають ситуацію у Харківській області менш пріоритетною.
Варіант 3 — туди перекинуть оперативні резерви, які накопичували на фронті для запланованого на літо 2024-го наступу, з менш пріоритетних ділянок, ніж Донецька область. Натомість високий темп там окупанти будуть намагатися зберегти.
Варіант 4 — для підтримки вже наявних у Курській області сил росіяни відправлять значні авіаційні та ударні підрозділи. Та неясно, чи зможуть уже наявні там війська скористатися цим, і чи порушить це здатність РФ здійснювати планерні бомбові удари по всій лінії фронту.
Нагадаємо, 6 серпня невідомі військові прорвали кордон у Курській області. І хоча офіційно Україна досі не підтвердила свою причетність, диктатор Владімір Путін традиційно поклав відповідальність на "київський режим". Тим часом президент Володимир Зеленський, коментуючи події там, зауважив, що справедливий мир можливий лише через справедливу силу.
Наразі бойові дії в області тривають. На деяких ділянках просування "альтернативних сил" становить 35 кілометрів, росіяни втратили контроль над єдиним пунктом прокачування газу до Європи, який залишався у "Газпрому". Також відомо, що кілька сотень тамтешніх військових, серед яких прикордонники та строковики, потрапили в полон. Та у ЗСУ ці події все ще не коментують.