У Пентагоні заявили, що просування України у Курській області узгоджується з політикою США, але додали, що і далі не підтримують далекобійні удари по території Росії.
Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх, повідомляє "Європейська правда".
Її запитали, чи узгоджується операція України у Курській області з уявленнями Сполучених Штатів про те, що Україна може і що не може робити з американською зброєю.
"Так, це так.
Це відповідає нашій політиці, і ми з самого початку підтримували Україну в її прагненні захистити себе від нападів, які відбуваються через кордон, і від перехресних обстрілів.
Таким чином, вони вживають заходів для захисту від атак, які надходять з регіону, що відповідає політиці США, де вони можуть використовувати нашу зброю, наші системи, наші можливості", – заявила Сінгх.
Вона, однак додала, що США не підтримують дальні атаки на Росію.
"Ми не підтримуємо дальні атаки на (Росію).
Ми говорили про це з самого початку.
Я не збираюся малювати для вас кругову карту, де вони можуть і де не можуть завдавати ударів, але ми були дуже чіткі з українцями", – сказала представниця Пентагону.
Вона наголосила, що оскільки російські атаки відбуваються через кордон, українці повинні мати можливість відповісти на них.
"І тому ви бачите деякі з цих транскордонних контрвогневих заходів, які вони можуть здійснювати поблизу кордону України", – зазначила Сінгх.
У Держдепі США вказали на іронічність цієї заяви Путіна.
Проте головнокомандувач Олександр Сирський опублікував фото "у вихідному районі", а президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні сказав, що отримав від нього три "результативні" доповіді і вони "саме такі, які потрібні нашій державі зараз".
Він також сказав, що Україна "не вибирала досягати цілей у війні", але Росія прийшла з війною і "повинна відчувати, що нею зроблене".
Речник Європейської комісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано заявив, що Україна має право на самозахист, зокрема й на удари по російській території.