Струнка фігура за будь-яку ціну: 5 небезпечних методів схуднення, — гастроентерологиня
Струнка фігура за будь-яку ціну: 5 небезпечних методів схуднення, — гастроентерологиня

Струнка фігура за будь-яку ціну: 5 небезпечних методів схуднення, — гастроентерологиня

Індустрія краси диктує моду на струнке підтягнуте тіло, тому безліч жінок у світі прагнуть підлаштувати свою фігуру під ідеал та схуднути. Іноді методи позбавлення від зайвої ваги є просто небезпечними. Ексклюзивно для Фокуса гастроентерологиня Євгенія Белінська розповіла про найнебезпечніші методи схуднення.

Насправді схуднути не так складно, для цього потрібно збалансовано харчуватись, не переїдати та вести активний спосіб життя. Проте часто люди прагнуть до швидких результатів, які, на жаль, не є здоровою альтернативою та можуть зруйнувати здоров'я. Фокусзапитав у лікарки гастроентерологині, терапевтки Євгенії Белінської про те, які варіанти схуднення є неприйнятними та шкідливими для здоров'я.

У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!

Голодування

Фото: Freepik

Якщо ви колись намагалися схуднути, то напевно чули, що аби схуднути, потрібно менше їсти. Однак сучасна дієтологія розвінчує цей міф і експерти з харчування, навпаки, кажуть, що здорова втрата ваги відбувається лише тоді, коли ви повноцінно та поживно харчуєтесь. Різноманітні жорсткі дієти та обмеження не працюють або мають нетривалий результат, після якого вага повертається. До того ж подібні "вагові гойдалки" можуть спричинити зміни у метаболізмі, тому з кожним разом схуднути буде все складніше..

"Якщо ви радикально обмежуєте калораж на день або виключаєте з їжі якісь компоненти: жири чи вуглеводи, це веде до порушення функціонування вашого організму, бо він не може отримати необхідну кількість поживних речовин з їжі. Наслідок буде у вигляді хвороб, порушення самопочуття та якості шкіри, волосся, зубів", — каже Євгенія Белінська.

Надмірні тренування

Фото: The Conversation

Будь-які крайнощі є не здоровим варіантом втрати ваги, тому як і жорсткі обмеження у харчуванні, так і надмірна фізична активність, не принесуть очікуваних результатів.

"Надмірні тренування без можливості відновлення організму, на жаль, в перспективі, ведуть до порушень менструального циклу, до поганого самопочуття та до виснаження", — каже гастроентерологиня.

По-перше, варто розуміти, що схуднення на 80% залежить саме від якості харчування і лише на 20% від фізичної активності. До того ж тіло обов'язково потребує відновлення. Якщо щодня займатися виснажливими тренуваннями, організм перебуватиме в стресі та піклуватиметься про виживання, а не про зниження ваги.

Блювання

Якщо людина переїдає, а потім викликає блювання, це свідчить про порушення харчової поведінки, з якою потрібно працювати. Організм маж отримувати весь спектр поживних речовин, аби повноцінно функціонувати, а блювання перешкоджає цьому.

"Якщо постійно провокувати блювання, це призводить до розвитку запалення у стравоході та провокує гастроезофагеальний та дуодено-гастральний рефлюкс", — наголошує Євгенія Белінська.

Такий метод не сприятиме схудненню, а лише погіршить ваше здоров'я, тому, якщо ви самостійно не можете впоратись із цією проблемою, обов'язково зверніться до спеціаліста, аби налагодити нормальні стосунки з їжею.

Проносні засоби

Фото: Freepik

Не існує чарівних пігулок для зниження ваги. Неможливо за день або за тиждень позбутися великої кількості ваги, а будь-які засоби, які вам це обіцяють, мають негативні наслідки для здоров'я. Проносні засоби не вплинуть на кількість жиру у вашому організмі, а от здоров'я зіпсувати можуть.

"Якщо вживати проносні на постійній основі, це веде до порушення моторики кишківника, а також може викликати запалення", — зазначає Євгенія Белінська.

Сечогінні препарати

Аналогічна ситуація і з сечогінними препаратами. Виведення рідини з організму дасть тимчасовий видимий ефект схуднення, проте не позбавить вас від зайвого жиру. Вживання цих препаратів без рекомендації лікаря або метою схуднення може мати низку негативних наслідків для організму.

"Вживання сечогінних препаратів з метою виведення надлишку рідини з організму і зниження ваги є ще одним небезпечним методом. Є навіть такий термін як "фуросемід-асоційована нефропатія", тобто це захворювання нирок після надмірного вживання фуросеміду", — каже лікарка.

Гастроентерологиня зазначає, що до процесу схуднення потрібно підходити з розумом та не експериментувати із власним здоров'ям. Якщо ви налаштовані серйозно, то підготуйтеся не до спринту, а до марафону та використовуйте безпечні перевірені методи, які не лише приведуть до лажу фігуру, а й покращать здоров'я.

Нагадаємо, 5 чаїв, які зроблять вас стрункішою.

Раніше Фокус писав про те, що вчені встановили, що повільне жування допомагає схуднути.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader