Медики з Канади в журналі Canadian Medical Association Journal, запропонували новий підхід до лікування ожиріння. Таким чином, замість стандартних порад "їж менше, рухайся більше" вони радять звернути увагу на основні причини ожиріння.
Хоча підрахунок калорій може допомогти у короткостроковій перспективі, однак така стратегія може не підійти деяким людям, а тому є потреба у повній зміні підходу до втрати ваги. У чому суть нового методі, розповіли в Eat This, Not That.
Швидкі дієти не є ефективними в довгостроковій перспективі
Швидкі дієти не забезпечують довгострокових результатів, оскільки відсутні наукові докази їх ефективності в тривалій перспективі. Для стійкого результату важливо знайти збалансований підхід до харчування. Однак варто зауважити, що у цьому випадку не слід покладатись лише на силу волі, оскільки вона може мати свої межі, а тому краще шукати інші способи підтримки ваги.
Як відбувається процес лікування
- Визначення ожиріння, як хронічне захворювання та отримайте дозволу від пацієнта на неупереджене лікування.
- Оцінка ожиріння через вимірювання, виявлення основних причин, ускладнень і бар'єрів.
- Обговорення основних варіантів лікування, включаючи терапії, дієту та психологічну підтримку.
- Узгодження з пацієнтом цілі терапії.
- Постійна взаємодія з пацієнтом через спостереження та повторну оцінку.
Терапія для контролю ваги
Лікарі повинні враховувати індивідуальні особливості кожного пацієнта при плануванні схуднення та боротьби з ожирінням. Важливо пропагувати здорове харчування та психічне здоров’я, зосереджуючи увагу на збалансованому раціоні та регулярній фізичній активності. Кожен пацієнт отримає користь від здорового способу життя, навіть якщо це просто щоденна 30-хвилинна прогулянка. Також, лікарі повинні працювати над тим, щоб ці здорові звички стали сталими в довгостроковій перспективі.
Як зазначено в настановах: "Схуднення і підтримання ваги вимагають тривалого зниження споживання калорій. Довготривале дотримання здорового режиму харчування, персоналізованого відповідно до індивідуальних цінностей та вподобань, з одночасним задоволенням потреб у харчуванні та досягненням цілей лікування, є важливим елементом управління здоров'ям і вагою".
Зосередьтеся на довгостроковій зміні звичок і подоланні причин ожиріння, а не на швидкому схудненні. Це допоможе досягти стабільного і стійкого зниження ваги.
Переваги зміни мислення
Швидкі 14-денні дієти можуть бути привабливими, але не дозволяють втілити постійні зміни у звичках. Для стійкої втрати ваги важливі довготривалі зміни в поведінці та формування нових звичок.
У настановах дослідження зазначено: "Усі втручання у сфері охорони здоров'я, такі як стратегії здорового харчування та фізичної активності, дотримання медикаментозної терапії або підходи до підготовки та проведення хірургічних операцій, ґрунтуються на змінах у поведінці. Психологічні та поведінкові втручання - це "як" зміни. Вони дають можливість лікарю скеровувати пацієнта до рекомендованої поведінки, яка може бути стійкою протягом тривалого часу".
Таким чином, лікарі не просто радять їсти менше і більше рухатися, а допомагають пацієнтам змінювати мислення та поведінку. Вони надають рекомендації для стійких змін та можуть запропонувати психологічну терапію для подолання причин ожиріння. Оскільки ожиріння залежить від генетики, метаболізму, поведінки та середовища, канадські медики зосереджені на комплексному підході, включаючи ментальні та психологічні зміни.
РанішеOBOZ.UA розповів, як худнути без навантаження.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.