Заява німецьких ЗМІ про те, що влада готова рани різко урізати військову допомогу Україні, вдарила по оборонних компаніях Німеччини. Постраждали такі гіганти німецького оборонпрому як Rheinmetall, Hensoldt, BAE Systems та інші компанії.
Про це повідомляє Reuters. При цьому представник уряду Німеччини вже спростував дані журналістів, запевнивши, що підтримка України Берліном триватиме стільки, скільки буде потрібно.
Проте 19 серпня вартість акцій німецьких оборонних компаній помітно впала. Головним аутсайдером став виробник військової техніки та боєприпасів Rheinmetall – акції компанії впали на 5%, але пізніше піднялися на 1,4%. Також втратили у вартості такі виробники:
- виробник радарів для систем ППО IRIS-T, Hensoldt -4,2%;
- виробник танкових коробок передач Renk -3%;
- BAE Systems – -3%;
- Saab Ab, Thales, Leonardo - 1-4%.
Раніше видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), посилаючись на лист міністерства фінансів ФРН від 5 серпня, повідомило, що канцлер Олаф Шольц ніяких більше не підпише нові запити на фінансування потреб України. 2024 року Німеччина вже виділила на військову допомогу Україні близько 8 млрд євро, а закладені до бюджету 4 млрд євро на 2025 рік вже перекрито.
Для подальшої допомоги Україні німецький уряд хоче замість грошей платників податків використати доходи від заморожених російських активів у координації зі своїми партнерами по "Групі семи" (G7). Втім, у Rheinmetall відмовилися коментувати бюджетні переговори в Німеччині та запевнили, що продовжать партнерство з Україною.
У липні лідери німецьких соціал-демократів, зелених та лібералів погодили проект бюджету на 481 млрд євро, але угоди щодо скорочення цільового показника дефіциту вдалося досягти лише 16 серпня. Бюджетні переговори проходили важко, оскільки збільшені витрати на боротьбу зі зміною клімату, соцзахистом та інфраструктурою суперечили закріпленим у конституції обмеженням на новий держборг.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що німецький міністр фінансів Крістіан Лінднер нібито попросив міністра оборони Бориса Пісторіуса припинити виплати Україні. У листі Лінднер написав, що "нові заходи" слід вживати лише за умови "забезпечення фінансування" у бюджетних планах на цей та наступні роки.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!